Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW sprawie radnego prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury

W sprawie radnego prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 październik 2019 14:56

Komitet Obrony Demokracji zarzuca radnemu Bogdanowi Dzakanowskiemu zerwanie plandeki, która z antyrzadowym przesłaniem była zaparkowana 20 września przed nowym budynkiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Jak ustaliliśmy, postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

Prokuratura Bydgoszcz Południe prowadzi postępowanie w sprawie artykułu 278 kodeksu karnego, czyli kradzieży - Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – brzmi dokładnie paragraf.

 

Plandeka na przyczepie, tuż przed jej zerwaniem

 

Z naszych informacji na chwilę obecną nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. Zdaniem Karola Słowińskiego z KOD zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, na której widać jak plandekę zrywa radny Bogdan Dzakanowski z klubu PiS. Radny jednak oficjalnie, ani nie potwierdza, a nie zaprzecza, iż dokonał tego czynu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas