Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO

MON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 marzec 2019 00:30
MON nie skorzystał z oferty Bydgoszczy na organizację Dnia NATO Fot: NATO

W ubiegły wtorek przypadła 20. rocznica wstąpienia Polski do NATO. W Bydgoszczy, nazywanej przez wielu generałów państw członkowskich polską stolicą NATO, mieszczą się najważniejsze jednostki NATO w Polsce. Prezydent Bydgoszczy chciał zorganizować centralne uroczystości rocznicowe, ale nie znalazł partnerów w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

O tym, że jest plan organizacji centralnych obchodów przystąpienia Polski do NATO, publicznie dowiedzieliśmy się w styczniu, gdy podczas spotkania noworocznego w JFTC NATO gen. Wilhelm Grün wyraził poparcie dla tej inicjatywy. Pismo od prezydenta Rafała Bruskiego do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka wypłynęło jeszcze przed końcem 2018 roku. Odpowiedź z MON wpłynęła natomiast dopiero 11 marca, czyli dzień przed 20. rocznicą wstąpienia Polski do NATO. Można powiedzieć ironicznie, że i tak dobrze, iż nastąpiło to jeszcze przed dniem 12 marca, a nie po. MON poinformował prezydenta, iż centralne obchody zamierza zorganizować w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

 

Miasto Bydgoszcz wspólnie z bydgoskimi jednostkami NATO miało koncepcję organizacji DNIA NATO połączonego z obchodami 20-lecia przystąpienia Polski do NATO – informuje nas o zamiarach prezydenta, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Marta Stachowiak. Dodaje przy tym, że jesienią Bydgoszcz wraz z m.in. z JFTC NATO zamierza zorganizować piknik NATO. Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia.

 

Miasto Bydgoszcz opracowało natomiast z okazji obchodzonej w ubiegłym tygodniu rocznicy kampanie ,,Bydgoszcz polską stolicą NATO”:

Bydgoszcz polską stolicą NATO

W 20. rocznicę wstąpienia Polski w struktury Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz w trwającym Bydgoskim Roku Wolności, jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że Bydgoszcz jest polską stolicą NATO.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu