Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy poznamy wyniki kontroli NIK na terenach pozachemowskich?

Kiedy poznamy wyniki kontroli NIK na terenach pozachemowskich?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 marzec 2019 20:12

Problematyka skażenia środowiska przez byle zakłady chemiczne Zachem jest bardzo skomplikowana. Kilka miesięcy temu prezes bydgoskich wodociągów stwierdził, że problemem mogą być nie tylko pozostałości po Zachemie, ale też bieżąca działalność spółki zbrojeniowej. Sprawę tę wyjaśnić zamierza Najwyższa Izba Kontroli. Na razie pozostaje nam jednak cierpliwie czekać na wyniki tej kontroli.

W poniedziałek w Toruniu na forum gospodarczym Welconomy gościł prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Podczas konferencji prasowej zadaliśmy pytanie, kiedy możemy spodziewać się wyników prowadzonej jeszcze kontroli, bądź przynajmniej krótkiej informacji, która byłaby kluczowa dla działań na rzecz naprawienia szkody w środowisku.

 

- Kontrole prowadzimy przy udziale specjalistycznego laboratorium, bo jak państwo wiecie, te badania nie są prostym sprawdzeniem przepisów prawa. Problem jest bardziej skomplikowany. Prawdopodobnie czynności zakończymy w okolicach maja-czerwca i wtedy będziemy pracować nad wynikami i opublikowaniem – poinformowała Barbara Antkiewicz, dyrektor delegatury NIK w Bydgoszczy.

 

Obecny prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oświadczył natomiast - Jeżeli w trakcie trwania kontroli ujawnilibyśmy okoliczności, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia obywateli, to oczywistą rzeczą jest, że powiadomimy wszystkie stosowne organy, które o tej sytuacji powinny być powiadomione.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu