Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowietrze najczystsze nie jest

Powietrze najczystsze nie jest

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 12:02

W ostatnim czasie powrócił problem smogu, wczoraj wieczorem dopuszczalne normy pyłków były przekroczone ponad dwukrotnie. Musimy się przyzwyczaić jednak, że w okresie niższych temperatur, gdy następuje większa emisja z pieców ogrzewających mieszkania, powietrze najzdrowsze nie będzie.

W chwili obecnej – czwartek w południe – według czujnika umiejscowionego w Śródmieściu, przy ulicy Rejtana, poziom pyłu PM10 wynosi 75 µg/m³ co stanowi 149% dopuszczalnej normy, natomiast PM2.5 46 µg/m³, czyli 183% dopuszczalnej normy. Są to złe wskaźniki, ale i tak lepsze od tych, jakie odnotowano wczoraj wieczorem.

 

Najgorsze wskazania przy Rejtana pojawiły się wczoraj o godzinie 19. Wskaźnik PM10 wyniósł 220%, czyli ponad dwukrotnie przekroczono dopuszczalną normę. Natomiast P2.5 aż 284% dopuszczalnej normy.

 

Póki co do zjawiska smogu musimy się jednak przyzwyczaić, bowiem proces zmian będzie wieloletni. Pod warunkiem, że walka z tym zjawiskiem będzie prowadzona na poważnie. Jedną z głównych przyczyn złej jakości powietrza w miastach to spalanie złej jakości węgla w piecach przydomowych. Istnieje szansa, że w perspektywie kilkunastu lat te piece znikną w Bydgoszczy całkowicie. Inna przyczyna to migrujące zanieczyszczenia z innych części kraju czy nawet innych państw. Bydgoszcz położona jest w dolinie, co niestety sprzyja występowaniu smogu. Żeby zwalczyć tą przyczynę potrzeba już bardziej zakrojonych na szeroką skalę działań.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu