Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRekordowe posiedzenie Senatu dotyczące poprawek budżetowych

Rekordowe posiedzenie Senatu dotyczące poprawek budżetowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 00:11

W środę Senat RP rozpoczął dyskusję nad budżetem państwa na rok 2019. Jak informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach senator Andrzej Kobiak złożył kilka poprawek dotyczących Bydgoszczy. Jedna z poprawek zakładała przeznaczenie dodatkowych funduszy na rekultywacje terenów skażonych przez Zachem, była też poprawka dotycząca budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej.

Po tym jak kilku senatorów, w tym Andrzej Kobiak, złożyli swoje poprawki, postanowiono przerwać posiedzenie, aby poprawki przeanalizowała Komisja Budżetu i Finansów Publicznych. Posiedzenie odbyło się jeszcze w środę i trwało zaledwie 54 sekundy. Głosami senatorów Prawa i Sprawiedliwości przyjęto wniosek o przyjęcie ustawy budżetowej uchwalonej przed tygodniem przez Sejm, bez przyjmowania żadnych poprawek. Sprawiło to, iż poprawki chociażby dotyczące Zachemu, nie zostały nawet poddane pod głosowanie.

 

Senat obrady wznowi w czwartek o godzinie 9:00. Wszystko wskazuje na to, że wniosek komisji będzie przyjęty, stąd też poprawki senatora Kobiaka nie będą nawet głosowane.

 

W swoich poprawkach Kobiak wnioskował również o przeznaczenie 500 mln zł na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 oraz 150 mln zł na modernizację linii kolejowych nr 18 i 203 w ciągu Bydgoszcz – Piła – Krzyż. Pozostałe poprawki dotyczą: wsparcia dla rozbudowy Filharmonii Pomorskiej; remontu śluz na drodze wodnej E-70; budowy Centrum Sportowego Collegiu Medicum oraz budowy IV kręgu Opery Nova.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu