Jesteś tutaj: HomeBydgoszczHistoryczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Historyczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 12:15

Według wstępnych szacunków na dzień 31 grudnia stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,5%, co można uznać za historyczny wskaźnik. Zarejestrowanych na terenie miasta było 5.982 bezrobotnych.

Przez grudzień liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 35 osób, co pozwoliło zejść ze wskaźnika stopy bezrobocia z 3,6% do 3,5%. Gospodarka ma coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, stąd też coraz więcej firm oferuje autobusy dowożące pracowników z okolic.

 

W skali kraju stopa bezrobocia pod koniec grudnia wyniosła 5,8%, notując przez grudzień minimalny wzrost. Jak widać Bydgoszcz w tę tendencję się nie wpisała. Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim była powyżej 8,6%, tutaj wzrost bezrobocia notowany był już od listopada.

 

Spoglądając na sąsiadujące z Bydgoszczą powiaty – w powiecie bydgoskim stopa wyniosła 5,6%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w tym powiecie wzrosła o 18. W powiatach: toruńskim, nakielskim sępoleńskim, inowrocławskim i tucholskim bezrobocie liczone jest nadal w liczbach dwucyfrowych, czyli stopa przekracza 10%. Najgorzej wygląda to w inowrocławskim, gdzie przekroczone jest 12%. Jedynie powiat świecki utrzymuje wskaźnik na poziomie bliskim 7,5%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu