Jesteś tutaj: HomeBydgoszczHistoryczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Historyczny dla Bydgoszczy wskaźnik bezrobocia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 12:15

Według wstępnych szacunków na dzień 31 grudnia stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 3,5%, co można uznać za historyczny wskaźnik. Zarejestrowanych na terenie miasta było 5.982 bezrobotnych.

Przez grudzień liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 35 osób, co pozwoliło zejść ze wskaźnika stopy bezrobocia z 3,6% do 3,5%. Gospodarka ma coraz większy problem ze znalezieniem pracowników, stąd też coraz więcej firm oferuje autobusy dowożące pracowników z okolic.

 

W skali kraju stopa bezrobocia pod koniec grudnia wyniosła 5,8%, notując przez grudzień minimalny wzrost. Jak widać Bydgoszcz w tę tendencję się nie wpisała. Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim była powyżej 8,6%, tutaj wzrost bezrobocia notowany był już od listopada.

 

Spoglądając na sąsiadujące z Bydgoszczą powiaty – w powiecie bydgoskim stopa wyniosła 5,6%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w tym powiecie wzrosła o 18. W powiatach: toruńskim, nakielskim sępoleńskim, inowrocławskim i tucholskim bezrobocie liczone jest nadal w liczbach dwucyfrowych, czyli stopa przekracza 10%. Najgorzej wygląda to w inowrocławskim, gdzie przekroczone jest 12%. Jedynie powiat świecki utrzymuje wskaźnik na poziomie bliskim 7,5%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Od soboty bez maseczek

  W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu