Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Bronikowskiego pojawić mają się autobusy

Na Bronikowskiego pojawić mają się autobusy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 styczeń 2019 12:11
Na Bronikowskiego pojawić mają się autobusy Fot: UMB

W najbliższych miesiącach planowana jest zmiana trasy autobusyów linii nr 77, o co od dłuższego czasu zabiegała Rada Osiedla Flisy. Zakończony remont generalny mostu przy ulicy Mińskiej umożliwi skierowanie autobusów jadących z kierunku Osowej Góry w ulicę Bronikowskiego.

 

Obecnie linia autobusowa nr 77 z Osowej Góry porusza się ulicą Mińską, po czym za stacją kolejową Bydgoszcz Zachód skręca w ulicę Flisacką, z której zaś kieruje się w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Następnie autobusy jadą ta samo jak linia nr 71.

 

Rada Osiedla chcąc umożliwić większą dostępność komunikacyjną dla mieszkańców ulicy Bronikowskiego (najbliższe przystanki są dość oddalone) zabiegała o objęcie jej obsługą przez którąś z linii autobusowych. Ratusz od samego początku wskazywał na propozycję zmiany trasy linii nr 77, która w stosunku do obecnej trasy, przy dworcu Bydgoszcz Zachód prowadziłaby dalej prosto do ulicy Bronikowskiego, z której kierowałaby się do Grunwaldzkiej. Z punktu widzenia globalnego tej linii, będzie to korekta jednego przystanku.

 

W odpowiedzi na interpelacje radnej Agnieszki Bąk, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował, że ten kierunek zmian ma zostać wdrożony w pierwszej połowie bieżącego roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu