Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW szkołach będą dyskutować o ,,mowie nienawiści”

W szkołach będą dyskutować o ,,mowie nienawiści”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 styczeń 2019 07:29

Prezydent Bydgoszczy zapowiedział, że po feriach w bydgoskich szkołach przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące walce z ,,mową nienawiści”. Jest to odpowiedź na zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Bezpośrednio po feriach zimowych w bydgoskich szkołach odbędą się zajęcia, które poświęcone będą tolerancji i wzajemnemu szacunkowi. Podczas zajęć omawiany będzie m.in. temat mowy nienawiści oraz wyjaśnione zostanie jakie mogą być jej skutki. Ponadto młodzież dowie się jak temu zjawisku przeciwdziałać. Szkoły będą mogły organizować takie zajęcia w ramach: szkoleń, godzin wychowawczych, seminariów czy spotkań. Idea jest taka, aby każdy uczeń wziął w takich zajęciach aktywny udział – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

W dalszym czasie ratusz planuje przygotować seminaria dla pedagogów oraz debaty, które będą kierowane również do rodziców. Projekt koordynować będzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Bydgoszczy.

 

Warto podkreślić, że chcemy, aby takie działania nie były prowadzone jednorazowo. Będą one realizowane w sposób ciągły. Systematyczne oddziaływanie na młodzież powoduje, że nawyki i umiejętność radzenia sobie z takimi problemami zostaną utrwalone, a uczestnicząc w takich spotkaniach może być ona w przyszłości odporna na tego typu komunikaty. Dzieci i młodzież będą potrafiły odpowiednio reagować na napotkane przypadki takich zachowań, ale będą także bardziej odporne na medialne przekazy, w których mowa nienawiści często się pojawia. Im większa będzie świadomość dzieci i młodzieży czego mogą się spodziewać i jak na takie sytuacje reagować, tym lepiej będą sobie radzić w przyszłości – czytamy w komunikacie ratusza.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu