Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy przedstawiciele marszałka sabotują ,,suchy port” w Emilianowie?

Czy przedstawiciele marszałka sabotują ,,suchy port” w Emilianowie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 18:17

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości radny wojewódzki Andrzej Walkowiak poinformował, że otrzymał informację, iż przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu mają wpływać na gminę Nowa Wieś Wielka, aby ta przyjęła niekorzystne dla inicjatywy ,,suchego portu” w Emilianowie zapisy przestrzenne.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej radny Walkowiak informował, że działające przy marszałku Piotrze Całbeckim lobby na rzecz portu rzecznego w Solcu Kujawskim, blokuje inicjatywę ,,suchego portu” w Emilianowie, którego budową zainteresowane jest PKP SA.

 

Dzisiaj radny Andrzej Walkowiak powiedział, że marszałek poszedł krok dalej - To jest dosłownie przykład z dzisiaj. Rozmawiałem z wójtem gminy Nowa Wieś Wielka z panem Wojciechem Oskwarkiem, który powiedział, że do jego gminy przyjechali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i namawiali wójta, aby skłonił Radę Gminy, żeby ona wycofała z podjętej uchwały o wyłączeniu z wyłączonego obszaru chronionego przyrodniczego obszar, który ma być objęty tą inwestycją.

 

Dalej Walkowiak wyjaśnił - Jeżeli gmina by się wycofała z uchwała, wszystkie rozmowy prowadzone na bardzo zaawansowanym etapie z przedstawicielami PKP nie mają najmniejszego sensu.

 

Latos: Wielka Bydgoszcz to koniec jej marginalizacji

Poseł Tomasz Latos, będący kandydatem na prezydenta Bydgoszczy, nawiązał natomiast do sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, na której szef PO Grzegorz Schetyna ani słowem nie wyjaśnił dlaczego poprzez zapowiedź likwidacji Urzędów Wojewódzkich chce zmarginalizować Bydgoszcz do roli miasta powiatowego i zrównać jego rolę z Inowrocławiem -Zastanawiam się co zrobili bydgoszczanie złego przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej, że chce się z dwustołecznego województwa zrobić województwo jednostołeczne. Wszystko chce się oddać Urzędowi Marszałkowskiemu.

 

 

- Żeby nie było najmniejszych wątpliwości co Koalicja Obywatelska chce zrobić w naszym województwie, a my nie jesteśmy tym specjalnie zaskoczeni, bo tak się dzieje w naszym województwie od wielu lat, że próbuje się wszystko zmieniać i przenosić do Torunia – wyjaśniał parlamentarzysta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.