Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy przedstawiciele marszałka sabotują ,,suchy port” w Emilianowie?

Czy przedstawiciele marszałka sabotują ,,suchy port” w Emilianowie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 18:17

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości radny wojewódzki Andrzej Walkowiak poinformował, że otrzymał informację, iż przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu mają wpływać na gminę Nowa Wieś Wielka, aby ta przyjęła niekorzystne dla inicjatywy ,,suchego portu” w Emilianowie zapisy przestrzenne.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej radny Walkowiak informował, że działające przy marszałku Piotrze Całbeckim lobby na rzecz portu rzecznego w Solcu Kujawskim, blokuje inicjatywę ,,suchego portu” w Emilianowie, którego budową zainteresowane jest PKP SA.

 

Dzisiaj radny Andrzej Walkowiak powiedział, że marszałek poszedł krok dalej - To jest dosłownie przykład z dzisiaj. Rozmawiałem z wójtem gminy Nowa Wieś Wielka z panem Wojciechem Oskwarkiem, który powiedział, że do jego gminy przyjechali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i namawiali wójta, aby skłonił Radę Gminy, żeby ona wycofała z podjętej uchwały o wyłączeniu z wyłączonego obszaru chronionego przyrodniczego obszar, który ma być objęty tą inwestycją.

 

Dalej Walkowiak wyjaśnił - Jeżeli gmina by się wycofała z uchwała, wszystkie rozmowy prowadzone na bardzo zaawansowanym etapie z przedstawicielami PKP nie mają najmniejszego sensu.

 

Latos: Wielka Bydgoszcz to koniec jej marginalizacji

Poseł Tomasz Latos, będący kandydatem na prezydenta Bydgoszczy, nawiązał natomiast do sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, na której szef PO Grzegorz Schetyna ani słowem nie wyjaśnił dlaczego poprzez zapowiedź likwidacji Urzędów Wojewódzkich chce zmarginalizować Bydgoszcz do roli miasta powiatowego i zrównać jego rolę z Inowrocławiem -Zastanawiam się co zrobili bydgoszczanie złego przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej, że chce się z dwustołecznego województwa zrobić województwo jednostołeczne. Wszystko chce się oddać Urzędowi Marszałkowskiemu.

 

 

- Żeby nie było najmniejszych wątpliwości co Koalicja Obywatelska chce zrobić w naszym województwie, a my nie jesteśmy tym specjalnie zaskoczeni, bo tak się dzieje w naszym województwie od wielu lat, że próbuje się wszystko zmieniać i przenosić do Torunia – wyjaśniał parlamentarzysta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas