Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS atakuje Ostrowskiego i Jasiakiewicza, ale kandydata na marszałka nie chce przestawić

PiS atakuje Ostrowskiego i Jasiakiewicza, ale kandydata na marszałka nie chce przestawić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 18:39

Żaden komitet wyborczy nie jest wstanie zagwarantować bydgoszczanom, że jeżeli będzie miał większość w sejmiku to marszałkiem pierwszy raz w historii kujawsko-pomorskiego będzie osoba z Bydgoszczy. Więcej – komitety nie są nawet wstanie wskazać nazwiska swojego kandydata, karząc głosować nam na kota w worku. Politycy natomiast lubią w tej atmosferze tajemniczości siebie wzajemnie atakować.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Piotr Król, w towarzystwie radnych wojewódzkich Michała Krzemkowskiego i Andrzeja Walkowiaka, powiedział - Pytanie do kandydata Romana Jasiakiewicza i lider listy pana Ostrowskiego – będziecie głosowali na marszałka Całbeckiego, aby kolejną kadencję był toruńskim marszałek?

 

- Czy PiS byłby wstanie poprzeć kandydaturę Jasiakiewicza na marszałka? - pytamy.

 

- Prawo i Sprawiedliwość ogłosi swojego kandydata po wyborach, w sejmiku jesteśmy w opozycji, a ogłaszanie w tej chwili byłoby dzieleniem skóry na niedźwiedziu, ja głęboko wierzę, że to będzie kandydat PiS. A bardzo ciekaw jestem jak pan Roman Jasiakiewicz będzie głosował? - odpowiada poseł Król.

 

- Z Bydgoszczy? - dopytuję.

 

- Ogłosimy kandydata na marszałka po I turze wyborów – deklaruje poseł Król.

 

Radny Jasiakiewicz podsumowując zakończoną kadencję, podczas czwartkowej konferencji prasowej, dziękował wszystkim bydgoskim radnym za współpracę, również Krzemkowskiemu i Walkowiakowi - Mówiliśmy prawie we wszystkich sprawach jednym głosem – podkreślał.

 

Czy w kadencji 2018-2023 uda się zbudować taki front współpracy na rzecz Bydgoszczy?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.