Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS atakuje Ostrowskiego i Jasiakiewicza, ale kandydata na marszałka nie chce przestawić

PiS atakuje Ostrowskiego i Jasiakiewicza, ale kandydata na marszałka nie chce przestawić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 18:39

Żaden komitet wyborczy nie jest wstanie zagwarantować bydgoszczanom, że jeżeli będzie miał większość w sejmiku to marszałkiem pierwszy raz w historii kujawsko-pomorskiego będzie osoba z Bydgoszczy. Więcej – komitety nie są nawet wstanie wskazać nazwiska swojego kandydata, karząc głosować nam na kota w worku. Politycy natomiast lubią w tej atmosferze tajemniczości siebie wzajemnie atakować.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Piotr Król, w towarzystwie radnych wojewódzkich Michała Krzemkowskiego i Andrzeja Walkowiaka, powiedział - Pytanie do kandydata Romana Jasiakiewicza i lider listy pana Ostrowskiego – będziecie głosowali na marszałka Całbeckiego, aby kolejną kadencję był toruńskim marszałek?

 

- Czy PiS byłby wstanie poprzeć kandydaturę Jasiakiewicza na marszałka? - pytamy.

 

- Prawo i Sprawiedliwość ogłosi swojego kandydata po wyborach, w sejmiku jesteśmy w opozycji, a ogłaszanie w tej chwili byłoby dzieleniem skóry na niedźwiedziu, ja głęboko wierzę, że to będzie kandydat PiS. A bardzo ciekaw jestem jak pan Roman Jasiakiewicz będzie głosował? - odpowiada poseł Król.

 

- Z Bydgoszczy? - dopytuję.

 

- Ogłosimy kandydata na marszałka po I turze wyborów – deklaruje poseł Król.

 

Radny Jasiakiewicz podsumowując zakończoną kadencję, podczas czwartkowej konferencji prasowej, dziękował wszystkim bydgoskim radnym za współpracę, również Krzemkowskiemu i Walkowiakowi - Mówiliśmy prawie we wszystkich sprawach jednym głosem – podkreślał.

 

Czy w kadencji 2018-2023 uda się zbudować taki front współpracy na rzecz Bydgoszczy?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.