Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS atakuje Ostrowskiego i Jasiakiewicza, ale kandydata na marszałka nie chce przestawić

PiS atakuje Ostrowskiego i Jasiakiewicza, ale kandydata na marszałka nie chce przestawić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 18:39

Żaden komitet wyborczy nie jest wstanie zagwarantować bydgoszczanom, że jeżeli będzie miał większość w sejmiku to marszałkiem pierwszy raz w historii kujawsko-pomorskiego będzie osoba z Bydgoszczy. Więcej – komitety nie są nawet wstanie wskazać nazwiska swojego kandydata, karząc głosować nam na kota w worku. Politycy natomiast lubią w tej atmosferze tajemniczości siebie wzajemnie atakować.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Piotr Król, w towarzystwie radnych wojewódzkich Michała Krzemkowskiego i Andrzeja Walkowiaka, powiedział - Pytanie do kandydata Romana Jasiakiewicza i lider listy pana Ostrowskiego – będziecie głosowali na marszałka Całbeckiego, aby kolejną kadencję był toruńskim marszałek?

 

- Czy PiS byłby wstanie poprzeć kandydaturę Jasiakiewicza na marszałka? - pytamy.

 

- Prawo i Sprawiedliwość ogłosi swojego kandydata po wyborach, w sejmiku jesteśmy w opozycji, a ogłaszanie w tej chwili byłoby dzieleniem skóry na niedźwiedziu, ja głęboko wierzę, że to będzie kandydat PiS. A bardzo ciekaw jestem jak pan Roman Jasiakiewicz będzie głosował? - odpowiada poseł Król.

 

- Z Bydgoszczy? - dopytuję.

 

- Ogłosimy kandydata na marszałka po I turze wyborów – deklaruje poseł Król.

 

Radny Jasiakiewicz podsumowując zakończoną kadencję, podczas czwartkowej konferencji prasowej, dziękował wszystkim bydgoskim radnym za współpracę, również Krzemkowskiemu i Walkowiakowi - Mówiliśmy prawie we wszystkich sprawach jednym głosem – podkreślał.

 

Czy w kadencji 2018-2023 uda się zbudować taki front współpracy na rzecz Bydgoszczy?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas