Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Bydgoszcz zaawansowana we wdrażaniu ,,sześciopaku Schetyny”

Olszewski: Bydgoszcz zaawansowana we wdrażaniu ,,sześciopaku Schetyny”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 00:20

Na sobotniej konwencji Platforma Obywatelska przedstawiła tzw. ,,sześciopak', czyli 6 kroków dla przyszłości samorządów. Zdaniem posła Pawła Olszewskiego rządy prezydenta Rafała Bruskiego sprawowane od 2011 roku doprowadziły, iż Bydgoszcz we wdrażaniu tych zamierzeń jest daleko zaawansowana.

 

W Bydgoszczy na temat konwencji Koalicji Obywatelskiej mówi się głównie za sprawą 6 punktu, zakładającego likwidację Urzędów Wojewódzkich i przekazania kompetencji wojewodów marszałkom. ,,Sześciopak” jak sama nazwa wskazuje, to jednak również pięć innych punków:

1. Edukacja-przyjazna, nowoczesna szkoła.

2. Darmowy bilet dla dzieci i młodzieży.

3. Schetynówki , Orliki, ścieżki rowerowe.

4. Polska bez smogu.

5. Polska senioralna - szacunek i aktywność

6. Jeden gospodarz regionu

 

- My jako Bydgoszcz de facto jesteśmy w przyszłości, bowiem w tych wszystkich obszarach Bydgoszcz poprzez działania prezydenta Bruskiego jest bardzo zaawansowana – ocenia poseł Paweł Olszewski PO.

 

Jeżeli chodzi o realizację punktu 4, czyli walki ze smogiem zdaniem parlamentarzysty - Bydgoszcz pod względem inwestycji w tym obszarze jest niekwestionowanym liderem.

 

Olszewski wspomniał wydatkowanie przez Bydgoszcz 135 mln zl na termomodernizację, realizację miejskiego programu wymiany pieców, posiadanie najmłodszego w Polsce taboru autobusowego, zakup nowego taboru tramwajowego oraz inwestycje KPEC-u.

 

W kwestii budowy Orlików Olszewski podkreślił - Od 2011 roku powstało ponad 40 nowych boisk, część to są orliki, a część to są nowoczesne przyszkolne boiska, projektowane pod potrzeby uczniów i szkół.

 

W Bydgoszczy według wyliczeń parlamentarzysty powstało w ostatnich latach ponad 11 km ścieżek rowerowych, natomiast ok. 30 km jest w budowie.

 

W zakresie edukacji - Bydgoszcz pod względem edukacyjnym jest liderem, była wielokrotnie nagradzana, nie tylko w Polsce, ale również prestiżowych konkursach międzynarodowych – chwali się Olszewski.

 

Punkt 2 zakłada wprowadzenie darmowego biletu dla dzieci i młodzieży. To również w Bydgoszczy już funkcjonuje.

 

Cały czas największe emocje budzi jednak przyszłość Urzędu Wojewódzkiego. O tym piszemy szerzejMarszałkowie ,,udzielnymi królewiczami”? Czy wojewoda dla Bydgoszczy jest wartością dodaną?

 

Bruski miał mieć ,,konkretną rolę” na konwencji

Jedno z pytań dziennikarzy do posła Olszewskiego dotyczyło nieobecności prezydenta Rafała Bruskiego na konwencji partyjnej w Warszawie – Był zaproszony na tą konwencję, nawet była przewidziana dla niego rola konkretna. Nie mniej miał wcześniej zaplanowane zobowiązania i aktywności miejskie. Jak państwo wiedzą Święto ulicy Długiej i szereg aktywności związanych z Leonem Pietraszakiem. Dla niego ważniejsze było bycie tutaj z ludźmi.

 

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu