Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKamienica na rogu Grunwaldzkiej i Koronowskiej zrównana z ziemią

Kamienica na rogu Grunwaldzkiej i Koronowskiej zrównana z ziemią

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 07:54

Na naszych oczach zmienia się krajobraz Czyżkówka, patrząc od strony ulicy Grunwaldzkiej. W ostatnich dniach z ziemią zrównany został budynek na rogu ulicy Grunwaldzkiej i Koronowskiej. Można powiedzieć, że to symboliczny początek ostatniego etapu wyburzeń.

Wkrótce spodziewać możemy się, że na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej pojawi się ciężki sprzęt. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w dziejach Bydgoszczy. Jej celem jest poszerzenie ulicy Grunwaldzkiej na całym odcinku do standardu dwupasmowego. Obecnie prace budowlane toczą się głównie w lesie i na Osowej Górze. Wyburzanie kolejnych budynków na Czyżkówku sprawia, iż również ten odcinek powoli zaczyna przypominać plac budowy.

 

 

 

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od węzła Zachodniego do planowanego węzła drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku kosztować będzie 76 mln zł i zakończyć ma się w połowie 2019 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu