Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPamiętajmy o rocznicy wybuchu II wojny światowej

Pamiętajmy o rocznicy wybuchu II wojny światowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 sierpień 2018 16:59

W sobotę 1 września przypadnie 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W południe (godzina 12:00) zbierzemy się tego dnia na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy, aby oddać cześć ofiarom tego konfliktu zbrojnego oraz ofiarom dywersji niemieckiej, która wybuchła 3 września.

Co roku trzeba bowiem przypominać, że nie było żadnej krwawej niedzieli, którą głosiła propaganda Goebelsa, w celu uzasadnienia późniejszych masowych eksterminacji bydgoskich Polaków. 3 września wybuchła niemiecka dywersja, której celem było zajęcie miasta jeszcze przed wkroczeniem wojsk Wermachtu.

 

Miejscem pochówku bydgoskich ofiar jest Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy przy ulicy gen. Grzmota-Skotnickiego 2. Znajduje się tam m.in. symboliczny grób prezydenta Leona Barciszewskiego. Nie wiemy bowiem co zrobili Niemcy z jego ciałem po straceniu w listopadzie 1939 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu