Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDlaczego warto udać się dzisiaj na Wyspę Młyńską?

Dlaczego warto udać się dzisiaj na Wyspę Młyńską?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 wrzesień 2018 00:09

W piątek rozpoczęła się II edycja Kayakmani, obchodów Międzynarodowego Dnia Kajakarza, zarazem pierwsza edycja której centrum znajduje się w Bydgoszczy. Pierwszą odpowiedzią jakie może paść a zadane w tylu pytanie, będzie na pewno potrzebna pomoc, abyśmy wspólnie pobili rekord Guinnessa.

 

Bicie rekordu zaplanowano na godzinę 17:00, w czasie Bydgoskiej Parady Kajakowej. Ponad sto biało-czerwonych kajaków (nawiązanie do roku jubileuszu 100-lecia polskiej niepodległości) zostało już obsadzonych, można jednak pojawić się ze swoim kajakiem, trzeba jedynie do godziny 15:30 zgłosić się w biurze zawodów, bowiem ustanowienie nowego rekordu Guinnessa będzie wymagało profesjonalnej dokumentacji. Na czele Bydgoskiej Parady Kajakowej stanie Aleksander Doba, człowiek który jako jedyny na świecie, trzykrotnie, samotnie, przepłynął kajakiem Atlantyk. Aleksander Doba nad Brdą przebywa już od piątku.

 

Przez cały dzień na Wyspie Młyńskiej będzie wiele atrakcji dla rodzin. Najciekawsze rzeczy będą się działy jedna na Brdzie. O godzinie 14:00 ruszy bieg o Pucha Prezydenta Bydgoszczy. Od godziny 19:00 czeka nas natomiast koncert lidera Elektrycznych Gitar Kuby Sienkiewicza.

 

Warto w tą ostatnią sobotę wakacji pojawić się na Wyspie Młyńskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu