Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński był zbyt asertywny wobec prezydenta. SLD za karę go nie wystawi

Szopiński był zbyt asertywny wobec prezydenta. SLD za karę go nie wystawi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 sierpień 2018 14:52

Dzisiaj SLD zaprezentowało swoje listy do Rady Miasta, zaskoczeniem może być nieobecność na nich wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Jana Szopińskiego, który był w ostatnim czasie jednym z bardziej wyrazistych polityków bydgoskiej lewicy, pokazując asertywność wobec polityki koalicyjnego PO.

Oficjalnie bydgoskie struktury SLD uznały, że Szopiński lepiej sprawdzi się w Sejmiku Województwa. Nie wiadomo jednak czy polityk z tej propozycji skorzysta, bowiem byłoby to w pewnym sensie zesłanie, aby nie krytykował na sesjach Rady Miasta polityki ratusza.

 

Liderem listy w okręgu nr 1 obejmującym m.in. Osową Górę, Miedzyń i Czyżkówko będzie były radny Marek Jeleniewski. Z Leśnego i Bartodziejów wystartuje szef kujawsko-pomorskiego SLD Ireneusz Nitrkiewicz. W Fordonie SLD ponownie stawia na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kazimierza Drozda. W okręgu 4 będzie dotychczasowy radny Tomasz Puławski, zaś w 5 Zdzisław Tylicki. Na Wyżynach listę do Rady Miasta otworzy kandydatka na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu