Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWokół tartaku póki co tylko przepychanka polityczna

Wokół tartaku póki co tylko przepychanka polityczna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 sierpień 2018 14:55

W lipcu planowo mieliśmy pojechać całą trasą uniwersytecką. Dzisiaj wiemy, że nie pojedziemy przez kolejne miesiące. Jak długo? Na to pytanie nikt nie jest wstanie udzieli odpowiedzi, bowiem państwo jest bezsilne wobec uchylania się od egzekucji właściciela tartaku, trudno też znaleźć firmę, która podjęła by się tego zadania.

Sprawa jest nie tylko uciążliwa dla mieszkańców, ale pojawia się również zagrożenie utraty dofinansowania unijnego na tę inwestycję.

 

Na antenie Radia PiK wojewoda Mikołaj Bogdanowicz stwierdził, że winę ponosi prezydenta Rafał Bruski, który nie chce się dogadać z właścicielem tartaku Krzysztofem Pietrzakiem - Prezydent mógł po wydanej przeze mnie decyzji na wycenę, która zdaniem właściciela tartaku była za niska, porozumieć się z nim i wyrównać ostateczną kwotę.

 

Do tych słów na piśmie odniósł się prezydent Rafał Bruski, który pyta Bogdanowicza -  Czy uważa Pan, że wypłacenie dodatkowych (tj. przekraczających dokonaną przez Pana wycenę na kwotę ponad 2 mln zł) pieniędzy byłym właścicielom terenu, na którym mieści się tartak,  z pieniędzy mieszkańców Bydgoszczy jest sprawiedliwe i zgodne z prawem, w tym  z obowiązującą samorządy zasadą gospodarności? (...) Czy jako organ sprawujący nadzór nad samorządami uważa Pan, że ewentualna wypłata dodatkowych środków, do której mnie Pan już kilkukrotnie namawiał, nie zostanie uznana za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego w rozumieniu art. 231 § 1 kodeksu karnego?

 

Niezależnie jakie będą odpowiedzi na te pytania, problem ukończenia budowy II etapu trasy uniwersyteckiej pozostaje nierozwiązany. Jak mawiał klasyk: ,,od gadania jeszcze nic nie zbudowano". Kiedy w końcu będziemy mogli nią pojechać?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu