Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrener Zawiszy wytargany jak jakiś przestępca (wideo)

Trener Zawiszy wytargany jak jakiś przestępca (wideo)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 czerwiec 2018 18:17

Po przerwanej przez policję fecie na stadionie w Sępólnie Krajeńskim, autorom awansu humoru nie dało się jednak zepsuć, w końcu dzięki całorocznemu wysiłkowi to był ich dzień. Po wyjeździe z Sępólna wydawało się, że wcale nie tak daleka podróż do Bydgoszczy minie już spokojnie.

Niedaleko stopki autobus z zespołem Zawiszy zatrzymał się na stacji benzynowej. Jak relacjonują świadkowie do trenera Jacka Łukomskiego podeszło 6 policjantów w białych kaskach, jeden z nich miał na plecach butle z gazem, gotowym do rozpylenia gdyby doszło do starcia z kibicami.

 

- Osaczacie małego człowieka, w sześc osób – słychać głos.

 

- Trenera który awansował – dodaje ktoś inny.

 

Zaczęło robić się nerwowo, pojawiły się nawet wśród świadków zdarzenia niecenzuralne słowa.

 

Trener Łukomski został wyprowadzony między radiowozy, gdzie ustalano jego tożsamość. Przyczyną podjęcia czynności miało być odpalenie racy przez Łukomskiego, ale już nie na stadionie w Sępólnie Krajeńskim, ale oddalonym kilka kilometrów dalej polu.

 

Strzelił cenną bramkę, ma dostać mandat

Podczas tego samego postoju podjęto również czynności wobec Bartosza Stoppela, obrońcy Zawiszy. Tego piłkarza, którzy w pierwszej połowie strzałem głową otworzył wynik spotkania. Od tego momentu mecz zaczął się układać zdecydowanie po myśli Zawiszy, więc można mówić o nim jak o bohaterze tego meczu. Chciano ukarać go mandatem za stosowanie wulgaryzmów.

 


Komentarz autora:

Nie wiem co chcieli osiągnąć w sobotę policjanci, być może sprowokować jaką większą zadymę, bo do tego mogły doprowadzić takie działania. Na każdym meczu Zawiszy obecnych jest kilku funkcjonariuszy z kamerami, w Świekatowie przy ławkach trenerskich widziałem aż trzech kamerzystów. Zatem działań sobotnich nie można tłumaczyć koniecznością ustalenia tożsamości osób, którzy ich zdaniem popełnili wykroczenie. W Sępólnie było również wielu dziennikarzy, w internecie bez problemu można znaleźć nagrania i zdjęcia na których widać osoby odpalające race. W oparciu o te materiały jak policjanci bardzo chcą, mogą wzywać potencjalnych sprawców popełnienia wykroczenia. Nagranie z obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystarczyło, aby postawić kilku osobom zarzuty. Nie było już jednak potrzebne wchodzenie w tłum ludzi na stacji benzynowej z gazem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu