Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem NIK Bydgoszcz ma problem z dzikimi wysypiskami

Zdaniem NIK Bydgoszcz ma problem z dzikimi wysypiskami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 czerwiec 2018 17:17

Najwyższa Izba Kontroli zbadała funkcjonowanie przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi w Bydgoszczy. Działania bydgoskiego ratusza zostały ocenione pozytywnie, pojawiła się jedynie rekomendacja podjęcia bardziej zdecydowanych działań windykacyjnych wobec dłużników zalegających z opłatami za usuwanie śmieci.

 

Nie jest częstą sytuacją, gdy w wystąpieniu pokontrolnym NIK wprost nie wskazano jakichkolwiek uchybień. W tym wypadku Miasto Bydgoszczy taką opinie jednak otrzymało. Najwyższa Izba Kontroli docenia wywiązanie się ze wszystkich wymogów ustawowych oraz spełnienie wymagań Unii Europejskiej dotyczących wzrostu poziomu recyclingu odpadów.

 

NIK wskazuje jednak na pewien problem - Istotnym problemem nadal są dzikie wysypiska – wyjaśnia dyrektor delegatury NIK w Bydgoszczy Barbara Antkiewicz. W latach 2015-2017 na terenie Bydgoszczy znajdowało się ich aż 403. Ich posprzątanie kosztowało miasto około 0,5 mln zł. Izba nie wskazuje jednak w tym zakresie błędów samorządu, docenia nawet utworzenie strony internetowej czystabydgoszcz.pl, za pomocą której mieszkańcy mogą zgłaszać służbom odpowiedzialnym za utrzymanie porządku, występowanie dzikiego wysypiska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas