Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem NIK Bydgoszcz ma problem z dzikimi wysypiskami

Zdaniem NIK Bydgoszcz ma problem z dzikimi wysypiskami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 czerwiec 2018 17:17

Najwyższa Izba Kontroli zbadała funkcjonowanie przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi w Bydgoszczy. Działania bydgoskiego ratusza zostały ocenione pozytywnie, pojawiła się jedynie rekomendacja podjęcia bardziej zdecydowanych działań windykacyjnych wobec dłużników zalegających z opłatami za usuwanie śmieci.

 

Nie jest częstą sytuacją, gdy w wystąpieniu pokontrolnym NIK wprost nie wskazano jakichkolwiek uchybień. W tym wypadku Miasto Bydgoszczy taką opinie jednak otrzymało. Najwyższa Izba Kontroli docenia wywiązanie się ze wszystkich wymogów ustawowych oraz spełnienie wymagań Unii Europejskiej dotyczących wzrostu poziomu recyclingu odpadów.

 

NIK wskazuje jednak na pewien problem - Istotnym problemem nadal są dzikie wysypiska – wyjaśnia dyrektor delegatury NIK w Bydgoszczy Barbara Antkiewicz. W latach 2015-2017 na terenie Bydgoszczy znajdowało się ich aż 403. Ich posprzątanie kosztowało miasto około 0,5 mln zł. Izba nie wskazuje jednak w tym zakresie błędów samorządu, docenia nawet utworzenie strony internetowej czystabydgoszcz.pl, za pomocą której mieszkańcy mogą zgłaszać służbom odpowiedzialnym za utrzymanie porządku, występowanie dzikiego wysypiska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas