Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem NIK Bydgoszcz ma problem z dzikimi wysypiskami

Zdaniem NIK Bydgoszcz ma problem z dzikimi wysypiskami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 czerwiec 2018 17:17

Najwyższa Izba Kontroli zbadała funkcjonowanie przepisów dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi w Bydgoszczy. Działania bydgoskiego ratusza zostały ocenione pozytywnie, pojawiła się jedynie rekomendacja podjęcia bardziej zdecydowanych działań windykacyjnych wobec dłużników zalegających z opłatami za usuwanie śmieci.

 

Nie jest częstą sytuacją, gdy w wystąpieniu pokontrolnym NIK wprost nie wskazano jakichkolwiek uchybień. W tym wypadku Miasto Bydgoszczy taką opinie jednak otrzymało. Najwyższa Izba Kontroli docenia wywiązanie się ze wszystkich wymogów ustawowych oraz spełnienie wymagań Unii Europejskiej dotyczących wzrostu poziomu recyclingu odpadów.

 

NIK wskazuje jednak na pewien problem - Istotnym problemem nadal są dzikie wysypiska – wyjaśnia dyrektor delegatury NIK w Bydgoszczy Barbara Antkiewicz. W latach 2015-2017 na terenie Bydgoszczy znajdowało się ich aż 403. Ich posprzątanie kosztowało miasto około 0,5 mln zł. Izba nie wskazuje jednak w tym zakresie błędów samorządu, docenia nawet utworzenie strony internetowej czystabydgoszcz.pl, za pomocą której mieszkańcy mogą zgłaszać służbom odpowiedzialnym za utrzymanie porządku, występowanie dzikiego wysypiska.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Wojewoda: Sytuacja jest bardzo poważna

  W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1216 nowych zachorowań na COVID-19, w poniedziałek było to 1,5 tys. - Sytuacja jest bardzo poważna – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości z regionu