Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt podbydgoskiej gminy zatrzymany

Wójt podbydgoskiej gminy zatrzymany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 wrzesień 2017 19:12

Maciej K., wójt gminy Białe Błota został zatrzymany dzisiaj przez policję i doprowadzony do prokuratury w Bydgoszczy. Prokurator postawił mu zarzut z artykułu 231 kodeksu karnego. Na chwilę obecną Maciej K. nie został jeszcze zwolniony do domu.

 

Kodeks Karny artykuł nr 231 definiuje następująco - Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Jeżeli z tytułu naruszenia oskarżony osiągnął korzyść majątkową, wówczas kara wynieść może 10 lat pozbawienia wolności. I taki też zarzut postawiono Maciejowi K.

 

Na chwilę obecną nie wiadomo w jakiej sytuacji mogło dojść do zarzucanych mu naruszeń.

 

Najprawdopodobniej w środę prokurator podejmie decyzję o zastosowanych wobec zatrzymanego środkach zapobiegawczych. Decyzja ta będzie musiała być zatwierdzona przez sąd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu