Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt podbydgoskiej gminy zatrzymany

Wójt podbydgoskiej gminy zatrzymany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 wrzesień 2017 19:12

Maciej K., wójt gminy Białe Błota został zatrzymany dzisiaj przez policję i doprowadzony do prokuratury w Bydgoszczy. Prokurator postawił mu zarzut z artykułu 231 kodeksu karnego. Na chwilę obecną Maciej K. nie został jeszcze zwolniony do domu.

 

Kodeks Karny artykuł nr 231 definiuje następująco - Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Jeżeli z tytułu naruszenia oskarżony osiągnął korzyść majątkową, wówczas kara wynieść może 10 lat pozbawienia wolności. I taki też zarzut postawiono Maciejowi K.

 

Na chwilę obecną nie wiadomo w jakiej sytuacji mogło dojść do zarzucanych mu naruszeń.

 

Najprawdopodobniej w środę prokurator podejmie decyzję o zastosowanych wobec zatrzymanego środkach zapobiegawczych. Decyzja ta będzie musiała być zatwierdzona przez sąd.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu