Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni PO chcieli ustanowić park Bydgoskiego Harcerstwa, ale to ich przerosło

Radni PO chcieli ustanowić park Bydgoskiego Harcerstwa, ale to ich przerosło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 wrzesień 2017 11:32

Dzisiejszy park im. Zbigniewa Załuskiego miał zmienić nazwę na Bydgoskiego Harcerstwa. Z taką inicjatywą wyszedł Klub Radnych Platformy Obywatelskiej reprezentowany przez radnego Janusza Czwojdę. Wprowadzenie projektu okazało się jednak zbyt trudnym dla radnych PO.

Przy ustalaniu porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy pojawiły się głosy, iż zgodnie z regulaminem najpierw powinien uzyskać opinie Komisji Kultury i Nauki. Ogłoszono godziną przerwę w obradach w celu uzyskania stosownej opinii. Komisja na posiedzeniu zaopiniowała inicjatywę pozytywnie, jak się jednak okazało w przyjętym projekcie znalazł się poważny błąd formalny. W uchwale znalazły się bowiem niespójne zapisy. Po tym odkryciu komisja postanowiła wycofać projekt.

 

Radny Janusz Czwojda zapowiedział powrót do tej inicjatywy w przyszłości.

 

Rok 2017 w Bydgoszczy obchodzony jest pod patronatem Bydgoskiego Harcerstwa, w ramach stulecia jego funkcjonowania.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas