Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni PO chcieli ustanowić park Bydgoskiego Harcerstwa, ale to ich przerosło

Radni PO chcieli ustanowić park Bydgoskiego Harcerstwa, ale to ich przerosło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 wrzesień 2017 11:32

Dzisiejszy park im. Zbigniewa Załuskiego miał zmienić nazwę na Bydgoskiego Harcerstwa. Z taką inicjatywą wyszedł Klub Radnych Platformy Obywatelskiej reprezentowany przez radnego Janusza Czwojdę. Wprowadzenie projektu okazało się jednak zbyt trudnym dla radnych PO.

Przy ustalaniu porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy pojawiły się głosy, iż zgodnie z regulaminem najpierw powinien uzyskać opinie Komisji Kultury i Nauki. Ogłoszono godziną przerwę w obradach w celu uzyskania stosownej opinii. Komisja na posiedzeniu zaopiniowała inicjatywę pozytywnie, jak się jednak okazało w przyjętym projekcie znalazł się poważny błąd formalny. W uchwale znalazły się bowiem niespójne zapisy. Po tym odkryciu komisja postanowiła wycofać projekt.

 

Radny Janusz Czwojda zapowiedział powrót do tej inicjatywy w przyszłości.

 

Rok 2017 w Bydgoszczy obchodzony jest pod patronatem Bydgoskiego Harcerstwa, w ramach stulecia jego funkcjonowania.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas