Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 listopad 2015

Za dwa tygodnie w życie wejść ma nowy rozkład pociągów. W naszym województwie równocześnie odbywa się spór o to, jaki przewoźnik będzie obsługiwał regionalne linie zeelektryfikowane. Niestety po raz kolejny nie pomyślano o bezpośrednich pociągach Nakło nad Notecią – Toruń.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę w całej Polsce Gazeta Wyborcza, w tym również w Bydgoszczy, organizuje akcję publicznego czytania Konstytucji. Przypomnijmy politykom jak ważna dla Polaków jest Konstytucja RP i szacunek dla Niej – napisano w zapowiedzi bydgoskiego wydarzenia, co można odebrać jako określenie się przeciwko rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po wielu porażkach i remisach bydgoscy piłkarze wreszcie nie zawiedli swoich kibiców i pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 1:0. 

 

Opublikowano w Sport
sobota, 28 listopad 2015 14:01

Elektroniczna szkoła umila pobyt w szpitalu

Zespół Szkół Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej nr 33 w Bydgoszczy jest nietypową placówką edukacyjną. Zajęcia prowadzone są bowiem na terenie Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza. Patronat nad szkołą objęła firma Learnetic S.A., która dostarczyła pilotażowo nowoczesne technologie, które zmieniają wymiar prowadzonej edukacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Cukrownicy i rolnicy nie mają powodów do zadowolenia. Według prognoz o 36,5 tys. ton mniej cukru może wyprodukować zakład w Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu