Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 05 sierpień 2023

Kazachski naukowiec pracujący na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego prof. Yuriy Zorenko uzyskał w ramach konkursu międzynarodowego z Narodowego Centrum Nauki grant na polsko-czeskie badania na projekt pt. ,,Nowoczesne scyntylatory na bazie warstw monokrystalicznych złożonych tlenków: inżynieria transferu energii wzbudzenia w celu optymizacji ich właściwości”. Wartość grantu to ponad 1,1 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 5 sierpnia po raz 41. na Jasną Górę dotarła piesza pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej, do pątników pieszych dołączyli też rowerzyści, którzy kilka dni później wyjechali na jednośladach. W sobotę Jasna Góra witała też pielgrzymów z Rybnika i Katowic, wszyscy przybyli w niedzielę 6 sierpnia będą uczestniczyć w obchodach święta Przemienienia Pańskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Proces integracji Ukrainy z Unią Europejską będzie długotrwały, trudny i w dużej mierze uzależniony od rozgrywek i politycznych ustaleń wewnątrzunijnych – ocenia Wojciech Konończuk, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Jego zdaniem przekonanie ukraińskich polityków, że zajmie to około trzech lat, to mało prawdopodobny scenariusz. Mimo piętrzących się trudności władze w Kijowie, ale też społeczeństwo ukraińskie są zdeterminowani, by zostać państwem członkowskim UE. Ekspert podkreśla, że leży to także w polskim interesie, m.in. dlatego że otworzy nowe, szerokie możliwości przed biznesem i przeniesie punkt ciężkości z Europy Zachodniej w kierunku Europy Środkowo-Wschodniej.

Opublikowano w Regionalne

Gdy z biegiem lat oceniamy metamorfozy w przestrzeni miejskiej, zazwyczaj sporo naszej uwagi przyciągają inwestycje publiczne. Sporo wnosi też prywatny kapitał, czasami jednak musi dostać na to zielone światło od władz. Ciekawym przykładem tego są apartamentowce, które zbudowano przy śluzie IV Starego Kanału Bydgoskiego, przy ulicy Wrocławskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31