Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 16 sierpień 2023

Od czwartku 17 sierpnia na ulicę Gdańską ponownie powrócą tramwaje linii nr: 1, 2 , 4, 6 i 10. Zostały one zawieszone z powodu budowy podziemnych zbiorników na kanalizację deszczową. Z uwagi na znaczenie Gdańskiej dla miejskiego systemu komunikacyjnego, prace związane z budową zbiornika retencyjnego pod Placem Wolności realizowane były nawet w niedziele. Zbiornik pod Placem Wolności pomieścić ma ok. 1,5 mln litrów wody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po samorządowcach negatywny głos dotyczący koncepcji przebiegu kolei dużych prędkości zabierają Pracodawcy Pomorza i Kujaw, największa w województwie organizacja skupiająca pracodawców - Aktualne zamierzenia spółki CPK są bardzo niekorzystne dla województwa kujawsko-pomorskiego, wręcz doprowadzają do jego marginalizacji – napisano zdecydowanie w stanowisku.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj obraduje Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, według nieoficjalnych informacji Onet.pl do senatu ma kandydować prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma kandydować do Senatu z okręgu inowrocławskiego (obecnie ten okręg reprezentuje jego syn Krzysztof Brejza). Jeżeli te informację się potwierdzą, to będzie to na pewno dość ryzykowna, bowiem może dojść do politycznej roszady w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Karol Wojtyła, późniejszy papież św. Jan Paweł II, dwukrotnie jako duszpasterz akademicki organizował spływy Brdą – w tym roku przypadnie 70. rocznica pierwszego spływu z 1953 roku. We wtorek – w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po raz kolejny odbyła się pielgrzymka kajakowa zorganizowana przez parafię Przemienienia Pańskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz od dawna jest jednym z większych ośrodków przemysłowych. Spora część aktywnych zawodowo mieszkańców tego miasta pracuje właśnie w tym sektorze. Coraz więcej osób zatrudnia się jednak w innych sektorach. Często decydują się oni na pracę zdalną. Jakie mieszkanie będzie w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu dla pracującego w trybie home office? Wyjaśniamy to w nowym artykule. 

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28