Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 sierpień 2023

Fakt w tej sprawie jest taki, że zarówno z puli rządowej środków europejskich oraz z programu operacyjnego których dysponentem jest marszałek województwa nie zapisano środków na modernizację linii kolejowej nr 281 pomiędzy Nakłem i Kcynią. Marszałek wprost zaznacza jednak, że on nie widzi możliwości sfinansowania inwestycji z Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Czyli można powiedzieć, że temat najprawdopodobniej upadnie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Z ogromnym zdziwieniem należy odebrać przyznanie przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego patronatu medialnego dla wydawanego przez urzędników ratusza tytułu Bydgoszcz Informuje, nad obchodami 100-lecia Muzeum. Jest to niebezpieczny precedens dla lokalnej demokracji, bowiem jest to próba zrównywania mediów pełniących w demokracji ważną funkcję kontrolną, z tworami typowo propagandowymi. Z tego też powodu Portal Kujawski nie będzie w żaden sposób relacjonował wydarzeń jubileuszowych muzeum – jest to decyzja bardzo trudna, za którą naszych czytelników przepraszamy, gorszą rzeczą byłoby jednak zgadzanie się na taką formę legitymowania ustrojowego nieładu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wieku 68-lat zmarł Bogusław Rasała działacz związkowy NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” Z Solino związany był od 1976 roku, zaczynał jako górnik dołowy, był także ratownikiem górniczym. Przez ostatnie lata był wiceprzewodniczącym Solidarności w Solino.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 03 sierpień 2023 13:39

Sikorski zostanie w Parlamencie Europejskim

Za chwilę wejdziemy w tryb kampanii wyborczej, powoli zatem trwają przymiarki do tego kto znajdzie się na listach wyborczych. Spekulowano chociażby nad kandydowaniem byłego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego właśnie do Sejmu RP, jako lokomotywy listy w okręgu bydgoskim. Polityk kilka dni temu ostatecznie zdementował taką możliwość, choć przyznał, że była brana pod uwagę.

Opublikowano w Regionalne

Wiadukty im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego biegnące w ciągu alei Armii Krajowej jeszcze niedawno były ważną arterią, do czasu oddania do użytku obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S5. Ogromne obciążenia sprawiły, że konstrukcja została wyeksploatowana, dlatego trzy lata temu zakończyła się rozbiórka i budowa od nowa wschodniego wiaduktu. Kilka dni temu natomiast zakończyły się prace na zachodnim wiadukcie, który w środę 2 sierpnia przechodził testy obciążeniowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu 2021 roku na profilu organizacji ,,Bydgoscy Patrioci” ukazał się wpis atakujący Prezydenta RP Andrzeja Dudę, wobec którego użyto obraźliwej inwektywy, natomiast nazwisko głowy państwa napisano małej litery. Pod tamtym wpisem, który wciąż jest dostępny w internecie, pojawiły się antysemickie komentarze pod adresem prezydenta, jeden z liderów organizacji używa nawet stwierdzenia ,,afrożydoukrainiec”. Działacz partii Razem w środę poinformował nas, że skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30