Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 sierpień 2023

W drugiej połowie lipca Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało na Twitterze, iż otrzymało wystąpienie pokontrolne z Najwyższej Izby Kontroli dotyczące rakiety, która spadła najprawdopodobniej pod koniec 2022 roku w Zamościu kilkanaście kilometrów od centrum Bydgoszczy i tam przeleżała kilka miesięcy – Wbrew doniesieniom medialnym, nie zawarto w nim informacji o upadku 3 rakiet na terytorium Polski. Natomiast raport potwierdza to co minister Mariusz Błaszczak mówił publicznie – komentuje na Twitterze MON.

Opublikowano w Bydgoszcz

Okres kampanii wyborczej będzie sprzyjać znacznemu ożywieniu aktywności polityków, którzy nie zawsze mówią o faktach. Z wielkim strachem odnotowujemy w ostatnim czasie dość sporo wypowiedzi, które wręcz można nazwać kłamliwymi. Trzeba liczyć się z tym, że z kolejnymi tygodniami ich nasilenie będzie wzrastać. Ważną rolą mediów powinna być weryfikacja tego co głoszą politycy, aby wyborcy mieli świadomość, gdy są wprowadzani w błąd.

Opublikowano w Regionalne

,,Inowrocławiowi zabrano 58 mln zł na skutek decyzji rządu” - banery takiej treści pojawiły się w ubiegłym tygodniu na ulicach Inowrocławia, a stoi za nimi inowrocławski ratusz. To działanie krytykują politycy opozycji związani z PiS-em, prezydent z kolei tłumaczy, że broni interesu miasta.

Opublikowano w Inowrocław

Żeby zostać wykwalifikowanym przewodnikiem turystycznym trzeba przejść rozbudowany kurs, ale podstawowa wiedza o tym co warto zobaczyć przydać się może każdemu. Bydgoska Straż Miejska poprosiła Muzeum Okręgowe o przeprowadzenie szkolenia dla swoich funkcjonariuszy z zakresu tego co warto polecać turystom. Wynikać miało to z zapytań jakie otrzymywały patrole piesze od turystów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnio przez lokalne media przeszła informacja, że czeskie koleje we współpracy z PKP Intercity planuje od grudnia 2024 roku uruchomić pociągi z Gdyni przez Bydgoszcz i Inowrocław do Pragi. Nie jest to nic nowego bowiem były plany uruchomienia tych połączeń w grudniu bieżącego roku, przez chwilę rozważano nawet grudzień ubiegłego roku. Jest to zatem jedynie przesunięcie terminu. Inną sprawą jest jednak to, że prywatny czeski przewoźnik RegioJet chciał na tej trasie jeździć już od grudnia 2021 roku – zamiar blokuje jednak polski Urząd Transportu Kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31