Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 sierpień 2023

Na temat kontrowersyjnych publikacji niemieckiego magazynu Compact pisaliśmy już kilka razy, ten sympatyzujący z Alternatywą dla Niemiec periodyk opierając się na propagandzie Josepha Goebbelsa buduje narrację, iż Polacy w Bydgoszczy dopuścili się we wrześniu 1939 roku ludobójstwa na Niemcach. Te publikację zakłamujące prawdę historyczną spotkały się z protestami i krokami prawnymi ze strony polskiej ambasady w Berlinie, sam Compact w przeszłości był pod lupą niemieckiego kontrwywiadu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Święty Stefan to pierwszy historyczny władca Węgier, jego korona to natomiast najważniejszy symbol węgierskiej państwowości. Przypadające w Kościele 20 sierpnia wspomnienie tego świętego to na Węgrzech jedno z ważniejszych świąt, co roku obchodzone z ,,pompą”, tradycyjnym jego elementem jest składanie ślubowania przez nowo powołanych oficerów.

Opublikowano w Magazyn

Prawo i Sprawiedliwość póki co ostrożne jest w informowaniu o swoich kandydatach w wyborach parlamentarnych, możemy jednak mówić o dużym prawdopodobieństwie, iż wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wystartuje do Senatu z okręgu inowrocławskiego. W tym okręgu opozycja ma wystawić prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 21 sierpień 2023 16:30

Politycy z regionu ruszyli do zbiórki podpisów

Od kilku dni po ulicach Bydgoszczy krążą politycy oraz aktywiści zbierający podpisy pod listami poparcia dla kandydatów w wyborach parlamentarnych. W dużej mierze nazwiska są jeszcze tajemnicą, jak na razie całe swoje listy zaprezentowała jedynie Koalicja Obywatelska, co nastąpiło na piątkowej konferencji prasowej w spichrzach przy ulicy Mostowej, gdzie poparcia kandydatom tej formacji udzielił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Życie seksualne jest istotnym aspektem zdrowia i dobrej jakości życia każdego człowieka. Współczesne społeczeństwo stawia jednak coraz większy nacisk na wydajność i wygląd, co może prowadzić do presji i szukania szybkich, chemicznych rozwiązań, takich jak środki na potencję. Niemniej jednak, istnieje wiele naturalnych sposobów, które mogą pomóc poprawić życie seksualne. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom, które można włączyć do codziennej rutyny w celu wzmacniania sfery intymnej.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 21 sierpień 2023 12:59

Zmarł burmistrz Kcyni

Podczas urlopu w górach niespodziewanie zmarł Marek Szaruga, od 2014 roku burmistrz Kcyni. O śmierci włodarza gminy poinformowała oficjalna strona Urzędu Gminy. Burmistrz zmarł w sobotę 19 sierpnia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Po tym, gdy ostatnio pojawiły się informacje, że za półtora roku uruchomione zostanie połączenie bezpośrednie z Bydgoszczy do Pragi (w praktyce wcześniej mówiono już o starcie w grudniu 2023 roku, były nawet głosy o grudniu 2022 roku, zatem to tylko prolongata terminu) pojawiło się sporo komentarz typu ,,do Pragi chętnie pojadę”. Oczywiście będzie można pojechać pociągiem do Pragi, czy na zwiedzanie Czech w dość przyzwoitym czasie, ale warto spojrzeć też na to, że Praga może stać się dla nas ważnym hubem przesiadkowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29