Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 27 sierpień 2023

Województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie najwolniej wdrażają środki europejskie z kończącej się perspektywy finansowej 2014-2020 (z rozliczeniem do końca 2023 roku), czasu pozostało już jednak bardzo niewiele, bowiem zbliżamy się do dnia 31 grudnia , a do tego dnia co do zasady wszystko powinno być rozliczone. Z danych ministerstwa na 30 czerwca wynika, że w kujawsko-pomorskim nierozliczone z Brukselą było 1,85 mld zł.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu warszawski sąd nieprawomocnie jeszcze zarejestrował partie Rodacy Kamraci, to środowisko w Bydgoszczy jest dobrze znane głównie za sprawą organizowania manifestacji, na których dochodziło do naruszania zasad bezpieczeństwa. We władzach partii obok skazanych przez bydgoski sąd patostreamerów Wojciecha O. i Marcina O. znalazł się też bydgoszczanin Dominik Kosiński, stając się w pewnym sensie postacią numer 3 tego środowiska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo Kujawsko-Pomorskie unieważniło przetarg na zakup nowych pociągów, które miały być sfinansowane z rządowej dotacji z Polskiego Ładu oraz w dużej części ze środków z Unii Europejskiej. Jedyną ofertę złożyła PESA, ale Urząd Marszałkowski ocenił ją za zbyt drogą.

Opublikowano w Regionalne

- Przez 35 lat – niedawno obchodziłam jubileusz 35-lecia mojej kariery – ale jeszcze nigdy nie śpiewałam w takich okolicznościach – mówiła z balkonu Filharmonii Pomorskiej Anna Jurksztowicz, piosenkarka bardzo dobrze znana starszym pokoleniom. Przyznała przy tej okazji, że jeszcze jako dziecko, pierwszy poważny występ miała właśnie w gmachu bydgoskiej Filharmonii – Jest to moje miasto ulubione – zaznaczyła, czym wywołała salwy braw od publiczności.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wieku 80 lat zmarł prof. Zbigniew Pawłowicz, w przeszłości senator oraz poseł, najbardziej znany z tego, że przez kilkanaście lat kierował bydgoskim Centrum Onkologii, z jego inicjatywy przy tej placówce zbudowano Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

Materiał KW Nowa Lewica

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31