Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 sierpień 2022

Radni opozycji, jeżeli mają wątpliwości do treści publikacji z gazety lub portalu ,,Bydgoszcz Informuje” powinni zgodnie z prawem prasowym napisać sprostowanie – poucza ich zastępca prezydenta Michał Sztybel. Odpowiedź na interpelację jaką udzielił radnym PiS wprost wskazuje, że nie mamy już do czynienia z biuletynem ratusza, ale typowym medium samorządowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak pisaliśmy o tym w czerwcu, w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej chciałby na modernizację dróg głównie wojewódzkich przeznaczyć 0,5 mld zł środków europejskich, natomiast takie zadania jak integracja taryfowa, tabor autobusowy i modernizację linii kolejowych zaledwie 25 mln zł łącznie. Taka struktura wydatków została negatywnie oceniona przez Komisję Europejską, która domaga się zmian.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 sierpień 2022 15:30

Słów kilka o Volvo

Pierwsze samochody marki Volvo wyjechały na drogi w 1927 roku. W latach 50-tych rozpoczęła się produkcja modeli kombi oraz pierwsze dostawy ze szwedzkich fabryk na amerykańskie drogi. Przez kolejne dekady marka budowała swoją silną pozycję jako producenta skupionego przede wszystkim na bezpieczeństwie. Co ciekawe, to Volvo jako pierwsze wprowadziło do seryjnej produkcji trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, jednocześnie nie obejmując tego żadnym patentem, dzięki czemu inni producenci również mogli wykorzystać to rozwiązanie w swoich autach.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 08 sierpień 2022 13:39

W sierpniu nie poznamy ofert na rozbudowę Opery Nova

Termin otwarcia ofert w przetargu na rozbudowę Opery Nova zaplanowany na 17 sierpnia jest już nieaktualny, z uwagi na skomplikowanie procesu przetargowego oraz sytuację na rynku zamówień publicznych, dyrekcja Opery Nova postanowiła przesunąć ten termin na wrzesień. Otwarcie ofert jest o tyle ważne, że pozwoli oszacować realne koszty tej inwestycji, bowiem wszyscy zdają sobie sprawę, że pojawiające się w przestrzenie publicznej kosztorysy są niedoszacowane (powstały przy znacznie niższej inflacji nie ma realnie miejsce). Po otwarciu ofert być może będzie trzeba zadać sobie pytanie – czy nas na tę inwestycję stać?

Opublikowano w Bydgoszcz

7 lipca doszło do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Stanisława Staszica w Inowrocławiu, na szczęści nikt nie zginął. Władze Inowrocławia tymczasowo zapewnił mieszkańcom mieszkania zastępcze, w drugiej połowie lipca w ratuszu podjęto też decyzję, że samorząd odbuduje zniszczony budynek.

Opublikowano w Inowrocław

W mediach społecznościowych groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie śmiercią, nieoficjalnie mamy też informacje, że miał kontakty z rosyjskimi dyplomatami, którym przekazywał informacje o rozlokowaniu wojsk amerykańskich w Polsce. W czerwcu Piotra U. zatrzymała ABW. W przeszłości miał problemy z prawem m.in. za handel narkotyków.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Rząd na razie dąży do przeforsowania przepisów o dopłatach do węgla z uwagi na radykalny wzrost cen tego surowca. W Bydgoszczy około 65% mieszkań (czyli ok. 200 tys. bydgoszczan) ogrzewanych jest przez sieć ciepłowniczą Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, jak będzie wyglądać sytuacja odbiorców tej formy ciepła to dzisiaj wielka niewiadoma. Co prawda Ministerstwo Środowiska i Klimatu daje sygnały, że za kilka tygodni zamierza zająć się też sytuacją osób, które w inny sposób niż węglem ocieplają mieszkania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu