Jesteś tutaj: HomePolecaneSłów kilka o Volvo

Słów kilka o Volvo

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 08 sierpień 2022 15:30

Pierwsze samochody marki Volvo wyjechały na drogi w 1927 roku. W latach 50-tych rozpoczęła się produkcja modeli kombi oraz pierwsze dostawy ze szwedzkich fabryk na amerykańskie drogi. Przez kolejne dekady marka budowała swoją silną pozycję jako producenta skupionego przede wszystkim na bezpieczeństwie. Co ciekawe, to Volvo jako pierwsze wprowadziło do seryjnej produkcji trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, jednocześnie nie obejmując tego żadnym patentem, dzięki czemu inni producenci również mogli wykorzystać to rozwiązanie w swoich autach.

Pierwszy SUV Volvo

Wprowadzenie na rynek Volvo XC90 okazało się globalnym sukcesem. Model ten na nowo zdefiniował segment dużych SUV-ów i w ciągu kilku lat stał się najważniejszym produktem eksportowym Szwecji. Do dziś ten model ma wielu wiernych fanów i użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie wygodnej rodzinnej podróży innym autem.

 

Volvo w Polsce

Na polskim rynku od kilku/kilkunastu lat Volvo stabilnie rośnie, przekraczając już sprzedaż na poziomie 10 000 nowych aut rocznie. Głównym driverem sprzedaży jest model XC60, a także jego mniejszy brat XC40, który zadebiutował w 2017 roku. Co warte podkreślenia – coraz większy udział w sprzedaży osiągają hybrydy typu plug-in, a także modele w pełni elektryczne, takie jak XC40 Recharge oraz C40 Recharge. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ten drugi - crossover z nowoczesną sylwetką i wnętrzem wykonanym w 100% bez użycia skóry.

 

Serwis elektryka

Serwisowanie nowego auta, tym bardziej z napędem elektrycznym, warto oddać w ręce specjalistów, którzy systematycznie są szkoleni wraz z wprowadzaniem na rynek każdego kolejnego modelu danej marki. Tak też jest w przypadku Volvo i największego autoryzowanego dealera tej marki. Na warszawskim Ursynowie znajduje się salon i serwis Dom Volvo:

https://domvolvo.volvocars-partner.pl/serwis/

 

Serwis ten obsługuje miesięcznie ponad 1000 wizyt serwisowych i posiada w swojej ofercie największy wybór samochodów nowych oraz używanych w programie Selekt.

Autoryzowany Serwis Dom Volvo to przede wszystkim:

  • Usługi naprawy mechanicznej, elektronicznej, blacharsko-lakierniczej.

  • Przeglądy serwisowe.

  • Likwidacja szkód komunikacyjnych.

  • Oryginalne części i akcesoria oraz doradztwo przy zakupie i montaż.

  • Profesjonalna i darmowa wycena auta.

  • Usługi door to door lub wieczorne „Happy hours” z autem zastępczym.

 

Warte obejrzenia

Warte obejrzenia Ukr

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie