Jesteś tutaj: HomeNakielskiPatostreamer, który rozrabiał w Nakle zatrzymany przez ABW

Patostreamer, który rozrabiał w Nakle zatrzymany przez ABW

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 08 sierpień 2022 12:29

W mediach społecznościowych groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie śmiercią, nieoficjalnie mamy też informacje, że miał kontakty z rosyjskimi dyplomatami, którym przekazywał informacje o rozlokowaniu wojsk amerykańskich w Polsce. W czerwcu Piotra U. zatrzymała ABW. W przeszłości miał problemy z prawem m.in. za handel narkotyków.


Piotr U. zalicza się do grona patostreamerów, powiązanych ze środowiskiem prorosyjskiego kamractwa. Mieszka w województwie łódzkim, ale jego aktywność miała też miejsce w Nakle nad Notecią, gdzie miał m.in. znieważać funkcjonariuszy. Za incydenty nakielskie był także zatrzymany.

 

Ostatnie wydarzenia jednak to już znacznie wyższy kaliber gatunkowy, dlatego w czerwcu zatrzymali go funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa Prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia Prezydenta RP – informuje ABW w komunikacie.

Nieoficjalnie mówi się też,że miał też współpracować z rosyjskimi dyplomatami przeciwko interesowi NATO.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

    Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

  • Portal chwilowo zawieszony

    1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu