Jesteś tutaj: HomeNakielskiPatostreamer, który rozrabiał w Nakle zatrzymany przez ABW

Patostreamer, który rozrabiał w Nakle zatrzymany przez ABW

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 08 sierpień 2022 12:29

W mediach społecznościowych groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie śmiercią, nieoficjalnie mamy też informacje, że miał kontakty z rosyjskimi dyplomatami, którym przekazywał informacje o rozlokowaniu wojsk amerykańskich w Polsce. W czerwcu Piotra U. zatrzymała ABW. W przeszłości miał problemy z prawem m.in. za handel narkotyków.


Piotr U. zalicza się do grona patostreamerów, powiązanych ze środowiskiem prorosyjskiego kamractwa. Mieszka w województwie łódzkim, ale jego aktywność miała też miejsce w Nakle nad Notecią, gdzie miał m.in. znieważać funkcjonariuszy. Za incydenty nakielskie był także zatrzymany.

 

Ostatnie wydarzenia jednak to już znacznie wyższy kaliber gatunkowy, dlatego w czerwcu zatrzymali go funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa Prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia Prezydenta RP – informuje ABW w komunikacie.

Nieoficjalnie mówi się też,że miał też współpracować z rosyjskimi dyplomatami przeciwko interesowi NATO.

 

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

    Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

  • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

    W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu