Jesteś tutaj: HomeInowrocławNaprawa zniszczonej wybuchem kamienicy będzie kosztować 400 tys. zł

Naprawa zniszczonej wybuchem kamienicy będzie kosztować 400 tys. zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 08 sierpień 2022 13:16
Naprawa zniszczonej wybuchem kamienicy będzie kosztować 400 tys. zł Fot: UM Inowrocław

7 lipca doszło do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Stanisława Staszica w Inowrocławiu, na szczęści nikt nie zginął. Władze Inowrocławia tymczasowo zapewnił mieszkańcom mieszkania zastępcze, w drugiej połowie lipca w ratuszu podjęto też decyzję, że samorząd odbuduje zniszczony budynek.

Decyzja zapadła dopiero po czasie, bowiem najpierw szczegółowo stan budynku musiały zbadać służby nadzoru budowlanego, które uznały, że budynek nadaje się do odbudowy.

 

Urząd Miasta w trybie z wolnej ręki, dla szybszej realizacji zamówienia, podpisał umowę z firmą PPHU MAG-BUD z Inowrocławia na naprawę budynku, która zgodnie z tą umową powinna zakończyć się do 15 września. Wartość zamówienia to równe 400 tys. zł.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu