Jesteś tutaj: HomeSportW wielkim meczu pomiędzy Europą i USA zobaczymy się Wojciechowskiego

W wielkim meczu pomiędzy Europą i USA zobaczymy się Wojciechowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 04 wrzesień 2019 16:28

W przyszłym tygodniu – 9 i 10 września – na zmodernizowanym stadionie Dynama w Mińsku odbędzie się pierwszy od ponad 50 lat międzykontynentalny mecz lekkoatletyczny. W reprezentacji Starego Kontynentu znalazło się dwóch zawodników z Bydgoszczy.

Kwalifikacjami do tych zawodów miały być Drużynowe Mistrzostwa Europy, które odbywały się 9-11 sierpnia w Bydgoszczy, w Sandnes, w Varazdine oraz Skopju, na różnych poziomach. Najważniejsze były zawody rozgrywane na stadionie Zawiszy, gdzie gościły najlepsze europejskie reprezentacje.

 

Do reprezentacji Europy nie załapał się jednak w ogóle Marcin Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski która w Bydgoszczy zdobyła tytuł najlepszej drużyny w Europie. Lewandowski, związany z Zawiszą, był najszybszy w biegu na 1500 metrów.

 

Do Mińska pojedzie natomiast Paweł Wojciechowski z Zawszy, który będzie reprezentował nasz kontynent w skoku o tyczce. Wojciechowski w Drużynowych Mistrzostwach Europy nie wziął udziału, bowiem formuła tamtych zawodów zakładała, że każda reprezentacja mogła wystawić po jednym reprezentancie do danej konkurencji. W skoku o tyczce lepszą dyspozycje miał Paweł Lisek i to on triumfował na Zawiszy. Na stadionie Dynama na Białorusi zobaczymy obu.

 

W biegu na 400 metrów na Białorusi pobiegnie Iga Baumgart-Witan, reprezentantka BKS Bydgoszcz.

Na Białorusi wystąpią również m.in.: Adam Kszczot, Piotr Małachowski, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Michał Haratyk, Konrad Bukowieckie, Sofia Ennaoui, Justyna Święty-Ersetic.

 

Warte obejrzenia

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021