Jesteś tutaj: HomeSportParalekkoatletyczne mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 02 lipiec 2019 18:17
Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy Fot: UMB

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski ogłosił gospodarza przyszłorocznych paralekkoatletycznych mistrzostwa Europy. Zawody te zostaną zorganizowane na stadionie Zawiszy. Szacuje się, że weźmie w nich udział ponad 600 niepełnosprawnych sportowców.

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy organizowane są od 2003 roku. Przed rokiem odbyły się w Berlinie, gdzie Polacy zdobywając 61 medali wygrali w klasyfikacji medalowej. Mistrzostwa w Bydgoszczy odbędą się w dniach 3-7 czerwca.

 

W tym roku niepełnosprawni sportowcy na stadionie Zawiszy wezmą udział w mniejszej imprezie - Grand Prix World Para Athletics w dniach 19-21 lipca. Wchodzą one w cykl dziewięciu imprez pucharowych, które rozpoczęły się w Dubaju.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy