Jesteś tutaj: HomeRegionOstatni dzień egzaminów bez zakłóceń

Ostatni dzień egzaminów bez zakłóceń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 12 kwiecień 2019 13:59

Piątkowym egzaminem z języków obcych zakończył się tegoroczny egzamin gimnazjalny. Dzisiaj jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, podobnie jak wczoraj, egzaminy przeprowadzono we wszystkich szkołach, pomimo trwającego strajku nauczycieli.

Najpopularniejszy był dzisiaj język angielski, który zdawało w skali kraju ponad 311 tys. uczniów. Na drugim miejscu znalazł się niemiecki z 31,5 tys. zdających, trzecią lokatę zajął natomiast rosyjski – 7,6 tys. zdających.

 

Do małych perturbacji doszło jedynie w środę, gdy był przeprowadzony egzamin z języka polskiego, WOS oraz historii. W województwie kujawsko-pomorskim nie udało się przeprowadzić egzaminu jedynie w szkole w Podwiesku w gminie Chełmża. Około 36 uczniów będzie musiało najprawdopodobniej napisać ten egzamin w czerwcu, przez co znajdą się w gorszej sytuacji od swoich rówieśników.

 

Strajk pracowników oświaty rozpoczął się w poniedziałek i na razie nic nie wskazuje aby zbliżał się ku końcowi. Na razie stronom dialogu, czyli związkowcom i rządowi nie udało się zbliżyć ze stanowiskami. Przyszły tydzień będzie pod względem dydaktycznym krótszy z powodu świąt Wielkiejnocy. Środa będzie ostatnim dniem pracującym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja