Jesteś tutaj: HomeRegionDecyzja w sprawie strajku w połowie września

Decyzja w sprawie strajku w połowie września

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 sierpień 2019 17:32

1 września rok szkolny powinien rozpocząć się bez większych przeszkód. Na dzisiaj nie ma decyzji czy strajk pracowników oświaty zostanie wznowiony po wakacjach, ale jeżeli tak to decyzja zapaść ma najszybciej 16 września – wynika z sygnałów jakie kieruje do opinii publicznej Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Strajk w szkołach rozpoczął się w kwietniu i objął większość placówek w województwie kujawsko-pomorskim. Po apelach, również ze strony rodziców, o sprawne przeprowadzenia egzaminów maturalnych, zapadła decyzja o jego zawieszeniu do czasu po wakacjach.

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada, że w dniach 1 – 15 września przeprowadzony zostanie przez organizacje związkowe sondaż, który ma odpowiedzieć czy strajk zostanie wznowiony, a jeżeli tak to jaką przyjmie formę.

 

Od kwietnia doszło do kilku spotkań pomiędzy stroną związkową i rządem, ale nie przyniosły one większego przełomu. Jeżeli strajk zostanie w drugiej połowie września wznowiony, to zdominować może czas kampanii wyborczej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja