Jesteś tutaj: HomeRegionWojewoda: Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy potrzebne

Wojewoda: Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy potrzebne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 06 marzec 2018 20:17
Wojewoda: Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy potrzebne Fot: K-PUW

We wtorek ze stanowiska dyrektor generalnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odwołana została Paulina Wenderlich. Jej współpraca na tym szczeblu z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem nie kończy się jednak w najlepszej atmosferze.

 

- Traktuję swoją pracę jako służbę, chciałbym i oczekiwał od kierownictwa Urzędu Wojewódzkiego tego w taki sposób – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, pytany o przyczyny swojej decyzji - Podjąłem decyzję, że formuła współpracy z panią dyrektor się wyczerpała – wyjaśniał.

 

Wojewoda nie chciał podać jednak dokładnych przyczyn odwołania Wenderlich - Każdy z nas tych przyczyn nie musi znać. To jest moja suwerenna decyzja, na mocy nowej ustawy o służbie cywilnej mam taką możliwość.

 

 -Dla dobra jednostki zmiany są niekiedy wskazana – dodał wojewoda.

 

Paulina Wenderlich nadal będzie pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego, wrócić ma na stanowisko radcy wojewody, pod warunkiem, że będzie zainteresowana pracą na tym stanowisku.

 

Przyczyn odwołania nie zna również sama zainteresowana, jak napisała w oświadczeniu do mediów - uprzejmie informuję, że nie przedstawiono mi powodów mojego odwołania. Domyślam się jednak przyczyn takiej decyzji, lecz w obecnej chwili nie będę ich ujawniać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas