Jesteś tutaj: HomeRegionByła zastępca prezydenta Włocławka nowym dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego

Była zastępca prezydenta Włocławka nowym dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 marzec 2018 12:53
Była zastępca prezydenta Włocławka nowym dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego Fot: K-PUW

Monika Berger została powołana dzisiaj przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza na stanowisko dyrektora generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Na tym stanowisku zastąpi odwołaną wczoraj Paulinę Wenderlich.

Przez około rok Monika Berger była zastępcą prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Została odwołana po zerwaniu przez Prawo i Sprawiedliwość koalicji z prezydentem Wojtkowskim, który z kolei politycznie związany jest z Platformą Obywatelską.

 

Od roku Monika Berger jest dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim, stąd też dzisiejsze powołanie można traktować jako awans w strukturze – Myślę, że jest to nowe otwarcie w Urzędzie Wojewódzkim – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Zmiany są potrzebne w każdej organizacji. Nie chce oceniać tego co było, ponieważ były i dobre i gorsze rzeczy, natomiast patrzymy generalnie w przyszłość. To co podkreślam, praca w Urzędzie Wojewódzkim, a szczególnie na tych wyższych stanowiskach, powinna być traktowana jako służba ojczyźnie.

 

-Dziękuje wojewodzie za obdarzenie mnie zaufanie, sprawowanie tej funkcji jest dla mnie ogromnym zaszczytem – mówi nowo powołana dyrektor generalna, Monika Berger – Funkcja związana jest ze służbą dla ludzi, dla obywateli województwa. Mam nadzieje, że sprostam tym zadaniom. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby sprostać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas