Jesteś tutaj: HomeRegionLatos: Bydgoszcz i Inowrocław powinny ze sobą współpracować (wideo)

Latos: Bydgoszcz i Inowrocław powinny ze sobą współpracować (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 luty 2013 00:02

Poseł Tomasz Latos w rozmowie z nami podkreślał, że ważna jest współpraca Bydgoszczy i Inowrocławia w kwestii budowania przyszłego obszaru metropolitarnego.

 

Dwa tygodnie temu poseł Krzysztof Brejza powiedział nam, że władze Bydgoszczy nie chcą współpracy z Inowrocławiem w ramach wspólnego obszaru funkcjonalnego. W tej kwestii Brejza wystosował oficjalne zapytania, która zakończyły się odmownie. Ponadto poseł ma żal, że Bydgoszcz przygotowując badania na temat przepływu mieszkańców do grodu nad Brdą pominął Inowrocław.

 

Mam nadzieje, że zostaną uzupełnione stosowane badani dotyczące współpracy i wzajemnego oddziaływania. Chociażby kwestie rynku pracy i przepływu mieszkańców pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławie. Tradycje wspólnych działań są historyczne i mam nadzieje, że Inowrocław będzie obiektem współpracy samorządu bydgoskiego – komentuje w rozmowie z nami poseł Tomasz Latos.

 

,Walczyłem i będę walczył”

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości wyraził jednak żal, że w ostatnim czasie władze Inowrocławia nie specjalnie współpracują ze wszystkimi posłami – Miejmy nadzieje, że następnym razem, gdy prezydent Brejza będzie dziękował za pomoc przy walce o obwodnice, będzie pamiętał również o tym, że w raz z poseł Bańkowską brałem za każdym razem w protestach w obronie tej ważnej inwestycji dla Inowrocławia.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj