Jesteś tutaj: HomeRegionArriva skarży Urząd Marszałkowski

Arriva skarży Urząd Marszałkowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 luty 2013 20:31

Przewoźnik kolejowy Arriva RP uważa, że Urząd Marszałkowski bezpodstawnie unieważnił wygrane przez nią przetargi i decyzję władz województwa zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej.

Do tej pory Arriva obsługiwała w naszym województwie połączenia na liniach nieposiadających elektryfikacji. Mogło się to zmienić, gdyż w dwóch z trzech pakietów na obsługę linii posiadających elektryfikację firma ta złożyła lepszą ofertę od obecnie obsługujących ją Przewozów Regionalnych.

 

Lepsze oferty Arriva złożyła w regionie bydgoskim i toruńskim na obsługę połączeń: Bydgoszcz – Tczew; Bydgoszcz – Nakło; Toruń – Iława; Toruń – Włocławek – Kutno.

 

W przypadku połączeń z regionu inowrocławskiego tańsza oferta należy do Przewozów Regionalnych.

 

Przetarg unieważniono

Oficjalne przyczyny unieważnienia przetargu to zbyt wysoka cena, w przypadku akceptacji której ma nie starczyć pieniędzy na zwiększenie dwukrotnie liczby połączeń na trasie Bydgoszcz – Toruń.

 

Arriva się z tą argumentacją nie zgadza, gdyż jej przedstawiciele twierdzą, że złożyli ofertę tańszą niż obecne koszty realizacji tych połączeń przez Przewozy Regionalne, przez co województwo mogło by rocznie zaoszczędzić kilka milionów.

 

W opinii władz Arrivy jest to działanie niesprawiedliwe, którego efektem będą wyższe koszty obsługi tych połączeń. Z tego powodu przewoźnik skierował skargę do Krajowej Izby Odwoławczej z wnioskiem o cofniecie decyzji Urzędu Marszałkowskiego o unieważnieniu przetargu. Rozważa się także podjęcie dalszych kroków prawnych.

 

Spółka samorządowa

Przewozy Regionalne należą obecnie do marszałków województw. Zatem swoje udziały w tej firmie ma także Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Śledź nas