Jesteś tutaj: HomePolecaneZimowe wyjazdy pełne wrażeń

Zimowe wyjazdy pełne wrażeń

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 17 grudzień 2015 15:08

Narty, snowboard, snowtubing, zaprzęgi psów husky i luksusowe pokoje w atrakcyjnych górskich obiektach, to mała cząstka tego, czego można doświadczyć w czasie zimy, zarówno przez weekend jak i dłuższe ferie.

Baza noclegowa zachęca do wyjazdu w góry

Właściciele hoteli i pensjonatów prześcigają się w zapewnieniu gościom jak największego komfortu pobytu, dlatego wyjeżdżający w góry mogą z powodzeniem znaleźć dobrą ofertę w eleganckim pensjonacie czy hotelu, gdzie sauna czy jacuzzi stały się normą. W pobliżu obiektu zwykle czekają na gości najrozmaitsze formy rozrywki, tej zimowej i całorocznej, począwszy od narciarskich wyciągów czy stoków dla snowboardzistów z możliwością odbycia kursu choćby od zera, czy baseny termalne (Słowacja) poprzez ciekawostki takie jak zaprzęg złożony z psów husky,  snowtubing, czyli zjeżdżanie na dętce po śniegu, aż do nocnych imprez tematycznych dla dorosłych.

 

Polacy pokochali sporty zimowe

W Polsce możemy cieszyć się z walorów zimowej aury przez kilka miesięcy w roku. Korzystając z tej sposobności Polacy uprawiają coraz częściej sporty zimowe, zachęceni licznymi sukcesami naszych sportowców w dyscyplinach takich jak biegi czy skoki narciarskie. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, najczęściej wybierają zorganizowane kursy dla początkujących pod okiem doświadczonego instruktora. Pobyt w górach połączony z nauką zjeżdżania na nartach oznacza zwykle około 3-4 godzin szkolenia każdego dnia, a minimalny czas trwania to co najmniej weekend. Mimo to chętnych stale przybywa, a instruktorzy mają zapełnione grafiki zajęć z dużym wyprzedzeniem.

 

Moc atrakcji dla każdego

Zwyczajowo mówi się, że zima to czas wielkiej frajdy dla dzieci, które mogą obsypywać się białym puchem prosto z nieba. Czy to jednak oznacza, że cała zimowa oferta turystyczna jest przygotowywana z myślą wyłącznie o najmłodszych? Otóż nie. Od kilku lat oprócz tradycyjnych młodzieżowych zimowisk ze szkółką narciarską coraz popularniejsze stają się wspólne wyjazdy całych rodzin. Podczas takiego rodzinnego wyjazdu oprócz zajęć stricte sportowych odpowiednich dla każdej grupy wiekowej organizowane są zajęcia familijne, które angażują wszystkich członków rodziny. Przy tego typu zorganizowanych pobytach w górach rodzice mogą powierzyć dzieci pod opiekę wykwalifikowanym instruktorom i opiekunom – animatorom, nie martwiąc się o brak rozrywek dla pociech i co najważniejsze ich bezpieczeństwo. W najlepszych firmach standardem jest, że na pobliskim stoku do dyspozycji rodziców jest przydzielona opiekunka, która w każdej chwili może przejąć pieczę nad dziećmi, dla komfortu gości.  Fachowa opieka przydaje się również wieczorami, kiedy dorośli biorą udział w specjalnie im dedykowanym balach przebierańców. Hitem ostatniego sezonu w Polsce jest zabawa w stylu PRL, a w ośrodkach włoskich – w stylu rodzin sycylijskich. Z kolei grupy nastolatków przebywające na zimowiskach uwielbiają gry detektywistyczne w górach. (źródło: http://naferie.pl/)

Komentarze