Jesteś tutaj: HomePolecaneTapety w mieszkaniach przeżywają drugą młodość

Tapety w mieszkaniach przeżywają drugą młodość

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 31 grudzień 2015 11:52

W czasach PRL niezbyt piękne tapety swoiście ozdabiały praktycznie każde mieszkanie. Skromny wybór powodował, że w co czwartym mieszkaniu można było spotkać niemal identyczny wzór. Na początku lat 90-tych zdecydowanie wybierano więc malowanie zamiast tapetowania. Teraz tapety wracają w nowym wydaniu, i jak widać, ze zdwojoną siłą.

Tapeta vs farba

Do malowania, przed którym nie ukryją się żadne niedoskonałości naszych ścian, trzeba ścianę najpierw umyć i wygładzić, bowiem bez odpowiedniego przygotowania kolor położony będzie po prostu brzydko. W efekcie przygotowanie do malowania jest bardzo pracochłonne. To jedyna droga, by uzyskać satysfakcjonujący i estetyczny efekt. Mniej wymagająca, a zatem łatwiejsza jest tapeta. Tapetowanie pozwala wyrównać, wygładzić i przykryć drobne nierówności. Jeśli ktoś bardzo chciałby pomalować ściany, np. na swój ulubiony kolor, obecnie zaleca się także robić to już po położeniu specjalnej tapety. Tapety do malowania są właśnie przeznaczone dla osób, które np. pragną namalować wzór wg własnego uznania. Ewentualnie dla tych, którzy jakimś cudem nie znaleźli swojego ulubionego koloru w ofercie. Trzeba jednak przyznać, że dziś wybór wzorów, szczególnie w sklepach internetowych, jest naprawdę duży. Istnieje też specjalny rodzaj tapet z włókna szklanego, który w razie potrzeby chroni dodatkowo ścianę niczym siatka zbrojeniowa. Niezwykła struktura i odporność takiej tapety pozwala ukryć nawet nierówności powstałe nawet w wyniku pęknięcia tynku. Co ciekawe tapety te przeznaczone są też do wielokrotnego malowania. Chodzi o to, by mogły służyć mieszkańcom wiele długich lat, nie powodując ani znudzenia ani konieczności ich zrywania.

 

Tapeta zamiast płytek w łazience

Przy dzisiejszej zaawansowanej technologii segment tapet stanowi niemałą konkurencję również dla glazury łazienkowej. Zamiast żmudnie układać płytki można z powodzeniem zastosować wysokiej klasy trudnościeralną tapetę. Taka tapeta łazienkowa jest szalenie odporna na zmywanie. Obowiązkowo jest też pokryta specjaną warstwą zabezpieczającą przed kontaktem z wodą. Odporne tapety łazienkowe dają jednocześnie wyjątkowe i nieosiągalne inną techniką efekty wizualne. 

 

Tapety na tapetę

Wyróżniamy wiele rodzajów tapet. Specjalne tapety ścienne przeznaczone do pokojów dziecięcych są łatwo zmywalne jeśli chodzi o zabrudzenia. Rodzice nie muszą martwić się jak kiedyś śladami od flamastrów, pod warunkiem, że najpierw dokonają odpowiedniego wyboru. Poza tym wykonane są z najlepszej jakości materiałów, w trosce o zdrowie maluszków. Ciepłe, stonowane kolory dadzą spokojny sen niemowlęciu. Starsze dzieci mogą wybrać tapety lub fototapety ze świata bajek oraz edukacyjne. Fototapety, w tym te na fizelinie, a więc wyrównujące powierzchnie, są dobrym rozwiązaniem w biurach i pokojach nastolatków. Piękne widoki inspirują do wytężonej pracy. Dzięki tapecie, np. z motywem czerwonej cegły, możemy wprowadzić w naszym mieszkaniu niezwykły klimat.

Komentarze