Jesteś tutaj: HomePolecaneNowoczesne i bezpieczne osiedle

Nowoczesne i bezpieczne osiedle

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane niedziela, 25 październik 2015 14:59

Technologia wdziera się w każdą sferę życia, zapewniając nam nie tylko dostęp do informacji, ale również gwarantując spokój i bezpieczeństwo. Widać to wyraźnie na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych, które wyposażone są w pełni zautomatyzowane systemy oraz urządzenia monitorujące. Zobaczmy jakie rozwiązania gwarantują ochronę przed niepowołanymi gośćmi na warszawskich osiedlach.

 

Strzeżone osiedla

Dom jest moją twierdzą – to popularne porzekadło nie traci na aktualności. Wręcz przeciwnie – wraz z postępem nowoczesnej technologii, rozwijają się nowe systemy dbające o bezpieczeństwo naszych mieszkań. Obecnie na rynku znajdziemy wiele strzeżonych kompleksów mieszkaniowych położonych np. w dzielnicy Wola, a zastosowane w nich rozwiązania gwarantują, że żadna niepowołana osoba nie dostanie się nie tylko na klatkę schodową, ale w ogóle na teren osiedla. Są to kompleksy w pełni zamknięte, do których dostęp mają wyłącznie lokatorzy na podstawie specjalnych kart – zaangażowana jest nawet całodobowa ochrona, której zadaniem jest weryfikacja wchodzących osób, a wszelkie podejrzane zachowania natychmiast są wychwytywane. Dodatkowo na wielu współczesnych osiedlach zastosowano nowoczesny system monitoringu, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Na klatkach schodowych zamontowane są zazwyczaj kamery kopułkowe, które gwarantują 360 stopni widoczności, możliwość przybliżania obrazu. Obok bramy wjazdowej używane są kamery  odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Wynajęte firmy ochroniarskie znakomicie wypełniają swoje zadania, na bieżąco śledząc nagrania z kamer. Wszystko to po, żeby zapewnić mieszkańcom maksymalne bezpieczeństwo i ochronę przed niepowołanymi osobami.

 

Bezpieczny samochód – podziemne parkingi

Na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych normą stały się wielostanowiskowe i często dwupoziomowe parkingi podziemne, które nie tylko chronią samochody przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (mróz i osadzanie się lodu na podwoziu zwiększa ryzyko korozji strategicznych elementów auta), ale także zabezpieczają przed kradzieżą, zbiciem szyby, wyciągnięciem radia czy zarysowaniem karoserii przez chuliganów. Wysiadanie z samochodu na parkingu podziemnym minimalizuje również ryzyko bycia ofiarą napadu. Zuchwałe zachowania złodziei pokazują, że często czyhają oni w nocy na niestrzeżonych parkingach przy osiedlach i liczą na nieuwagę kierowcy wysiadającego z auta. Dlatego jak pokazuje doświadczenie developera z Warszawy na Woli mieszkańcy tak chętnie inwestują w mieszkania z podziemnymi stanowiskami do parkowania. Nie trzeba nawet wysiadać z auta, żeby otworzyć bramę wjazdową – wystarczy kliknąć specjalnym pilotem. Brama zamyka się automatycznie, jednak możemy ją także zamknąć używając pilota. Dlatego jeśli tylko mamy możliwość kupna mieszkania z podziemnym parkingiem – zdecydujmy się na to chociażby ze względów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że spokój i komfort możemy sobie zapewnić inwestując w mieszkanie na strzeżonym osiedlu.

Komentarze