Jesteś tutaj: HomePolecaneJak urządzić wygodny i wielofunkcyjny salon?

Jak urządzić wygodny i wielofunkcyjny salon?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane niedziela, 25 październik 2015 14:58

Pokój gościnny musi zapewniać wszystkim domownikom wygodę i komfort. Musi również sprostać wszystkim oczekiwaniom jego użytkowników i umożliwiać im swobodne wykonywanie rozmaitych czynności. Zarówno praca jak i relaks musi być w nim możliwy, a w miarę możliwości też jak najbardziej przyjemny! Sprawdź, jak możesz tego dokonać i cieszyć się wielofunkcyjnym salonem każdego dnia.

Rozmiar ma znaczenie

Pokój gościnny powinien mieć nie mniej niż 25 m². Taki rozmiar pozwoli Ci łatwiej zaaranżować przestrzeń, dlatego wybierając mieszkanie czy dom, przyjrzyj się dokładnie jego projektowi. W domach zwykle salony nie są mniejsze niż 30 m². Mając taką przestrzeń do zagospodarowania możesz swobodnie ustawić meble i wszystkie niezbędne sprzęty. Salon możesz dodatkowo naturalnie powiększyć poprzez półotwartą kuchnię lub jadalnię. Możesz także swój dzienny pokój zespolić z holem. Ciekawym rozwiązaniem jest gabinet oddzielony od salonu jedynie przesuwnymi drzwiami.

 

Czy da się dogodzić wszystkim? 

O wygodnym i ładnie urządzonym pokoju gościnnym marzą wszyscy, jednak każdy z członków Twojej rodziny będzie miał o nim zapewne nieco inne wyobrażenie. Wynika to ze zróżnicowanego rozkładu dnia, różnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj też, że w pokoju dziennym zwykle będzie koncentrować się Twoje życie rodzinne i towarzyskie. To tam zapraszać będziesz swoich gości. W dobrze urządzonym salonie nie może więc zabraknąć miejsca zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

 

Strefa TV i przestrzeń użytkowa

Salon to nie tylko kanapa i telewizor! Jeśli nie masz osobnego pomieszczenia przeznaczonego na biuro, bawialnię czy jadalnię, to właśnie w salonie będziesz chciał z pewnością również poczytać książkę, korzystać z komputera czy też odrabiać z dziećmi zadania domowe. Oprócz klasycznego zestawu wypoczynkowego i meblościanki przyda się więc tutaj również dodatkowe miejsce do siedzenia, spożywania posiłków, grania w gry planszowe itd. Niezbędne będzie zorganizowanie w tym celu odrębnej strefy użytkowej z miejscem do siedzenia przy stole. Gdy będziesz wstawiał stoły i krzesła do salonu koniecznie zwróć uwagę na ich odpowiednie rozmieszczenie. Dobrze, jeśli ustawisz je przy oknie z dala od tzw. strefy telewizyjnej, czyli kanapy i foteli zwróconych w kierunku telewizora.

 

Salon to również strefa komfortu i relaksu Twojego i Twojej rodziny, postaraj się więc z pomocą gustownych dekoracji, dodatków i ciepłych barw zasłon, poduszek czy obrusów, aby przebywanie w tym pokoju należało do bardzo przyjemnych. Powodzenia!

 

Komentarze