Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 maj 2020

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy odmówiła zgody na lokalizacje budynku mieszkalnego przy ulicy Twardzickiego w Fordonie, w trybie uproszczonym przewidzianym w spec ustawie ochrzczonej przez środowisko jako ,,lex developer”. Przeciwko stawianiu nowych bloków protestowali okoliczni mieszkańcy, samorządowy zatem wsłuchali się w ich głos.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 maj 2020 00:13

Inowrocław przegrywa z lex developer

Lex developer to potoczna nazwa specustawy z 5 lipca 2018 roku, która miała przyśpieszyć inwestycje mieszkaniowe, pozwalając realizować je wbrew zapisom w planach miejscowych, zgodę na to musi wyrazić jedynie rada gminy. Jak pokazuje praktyka decyzje radnych można jednak dalej podważać.

Opublikowano w Inowrocław

Polska Agencja Prasowa i GovTech Polska udostępniły w otwartym kodzie źródłowym oprogramowanie #FakeHunter do walki z dezinformacją.

Opublikowano w Magazyn

Wczoraj premier informował, że od 25 maja zostaną wznowione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach I-III, zaznaczając, iż nie będą to jeszcze typowe zajęcia dydaktyczne. Dzisiaj Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że 24 maja – zgodnie z ostatnim rozporządzeniem – zajęcia dydaktyczne nie zostaną wznowione.

Opublikowano w Regionalne

Samorządy nie śpieszą się z ponownym otwieraniem żłobków, głównie z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne pracowników, a także dzieci oraz możliwość rozprzestrzeniania przez nich wirusa na najbliższych. Inowrocławskie żłobki mają być gotowe na przyjęcie dzieci w poniedziałek 18 maja.

Opublikowano w Inowrocław

Wracamy do tematu zorganizowanego w lipcu 2017 roku lotu gołębi pocztowych z Brukseli do Polski, na rzecz polskiej parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Inicjatywa miała szansę na kontynuowanie w kolejnych latach, ale Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, będący darczyńcą, niezbyt dobrze wspomina współpracę z bydgoskim stowarzyszeniem Sanctus Paulus. Nowe fakty stawiają też kluczowe pytanie – co się działo z pieniędzmi od hodowców gołębi przez kilka tygodni?

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dzisiaj decyzją prezydenta koszt dzierżawy przestrzeni pod ogródek gastronomiczny, do końca sezonu, wynosi 1 grosz za metr kwadratowy. Symboliczna stawka ma pomóc bydgoskim restauratorom powrócić do aktywności po kilku tygodniach zakazu prowadzenia działalności. O symboliczne stawki za 1 grosz interpelowali kilka dni temu radni Paweł Bokiej i Szymon Róg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kadencja dyrektora teatru Łukasza Gajdzisa skończy się z ostatnim dniem sierpnia. Dyrektor Gajdzis poinformował, że nie jest zainteresowany zabieganiem o przedłużenie kadencji. Oznacza to że będzie trzeba przeprowadzić konkurs na to stanowisko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Epidemia COVID-19 coraz bardziej daje się odrzuć zarówno budżetowi państwa, jak i budżetom samorządów. Inowrocław szacując straty za okres marzec – kwiecień wskazał na ubytek około 6 mln zł, czyli więcej niż roczny budżet miejskich żłobków. Na ostateczny bilans skutków koronawirusa dla inowrocławskiego samorządu przyjdzie nam poczekać dłużej.

Opublikowano w Inowrocław

Jeżeli wskaźnik reprodukcji wirusa, który mówi, ile osób zaraża jedna osoba, spada poniżej jeden, to znaczy, że epidemia zaczyna wygasać – mówił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poinformował, że obecnie wynosi on w Polsce nieco poniżej jeden.

Opublikowano w Magazyn

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu