Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Teatr Polski będzie miał nowego dyrektora

Bydgoski Teatr Polski będzie miał nowego dyrektora

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 maj 2020 11:37

Kadencja dyrektora teatru Łukasza Gajdzisa skończy się z ostatnim dniem sierpnia. Dyrektor Gajdzis poinformował, że nie jest zainteresowany zabieganiem o przedłużenie kadencji. Oznacza to że będzie trzeba przeprowadzić konkurs na to stanowisko.

Łukasz Gajdzis dyrektorem Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki został w 2017 roku. Jego wybór nie podobał się jednak całemu środowisku. Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz, która przyznała, że poparła w komisji konkursowej jego kandydaturę, upatrywała w nim nadziei, że bydgoski teatr otworzy się na większą widownie, a nie będzie skandalizował kosztem frekwencji

 

Prezydent Bydgoszczy zapowiada, że zgodnie z procedurą ogłoszony zostanie konkurs na funkcję dyrektora teatru. W komisji konkursowej zgodnie z przepisami będą musieli się znaleźć przedstawiciele ministra kultury.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu