Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 kwiecień 2020
wtorek, 28 kwiecień 2020 00:33

Bydgoski rynek zielenieje

Stary Rynek w ostatnim czasie z powodu epidemii COVID-19 nieco zamarł życiem, ale wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni życie do salonu miasta może wrócić. Już dzisiaj to miejsce się zmienia, wczoraj rozpoczął się montaż donic z roślinnością, które mają za zadanie wypełnić to miejsce i dodać mu klimatu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 20:53

Czy zmarnujemy kolejną perspektywę na rozwój kolei?

Z powodu pandemii COVID-19 nie doszła do skutku specjalna sesja Sejmiku Województwa poświęcona inwestycjom kolejowym. Specjalnie nie ma się jednak czym chwalić, bowiem z planowanej do 2023 roku modernizacji ponad 150 km torów, zmodernizowane będzie niecałe 18 km pomiędzy Toruniem i Chełmżą. Sesja miała służyć jednak też dyskusji o przyszłości, o inwestycjach jakie mogą zostać zrealizowane do 2027, ewentualnie 2030 roku, chociażby przy udziale rządowego programu Kolej Plus. Sprawdzamy jakie inwestycje miałyby szansę na realizację z tego programu.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 19:15

Minister Rolnictwa: Susza staje się zjawiskiem trwałym

Zdaniem ekspertów w tym roku czeka nas największa susza w Polsce od 100 lat. Problem ten znajduje się w cieniu zagrożenia koronawirusem, ale może się przełożyć na nieurodzaj płodów rolnych,co będzie miało też wpływ na krajową gospodarkę. Susza dotykała nas również w poprzednich latach. Przypominamy wystąpienie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowsiego, ze spotkania z rolnikami w Więcborku, które odbyło się w lipcu 2018 roku.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek został przekazany w ramach darowizny Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu kontener do szybkiej diagnostyki. Kontener sfinansowało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, organizacja skupiająca przedsiębiorców, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę radny Bogdan Dzakanowski skierował do wojewody pismo, w którym sugeruje wystąpienie do premiera Mateusza Morawieckiego, o wprowadzenie w Bydgoszczy zarządu komisarycznego, gdyż w jego opinii prezydent Rafał Bruski nie radzi sobie z kryzysem w gospodarce odpadami. Pomysł ten skrytykował radny PiS Paweł Bokiej, do niedawna kolega klubowy Dzakanowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Środa 29 kwietnia może być dla bydgoskiego samorządu datą historyczną, bowiem w ten dzień po raz pierwszy Rada Miasta planuje obradować zdalnie. Odbycie sesji poza salą sesyjna umożliwia spec ustawa przeciwko COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska ma obowiązek wykorzystać czas, który został wywalczony właściwymi decyzjami dot. społecznych ograniczeń na należyte przygotowanie się na zwiększenie liczby zakażeń Covid-19 - powiedział PAP dowódca polskiej misji szkoleniowo-medycznej w Chicago kpt. dr n. med. Jacek Siewiera.

Opublikowano w Magazyn

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu