Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW środę radni mają obradować zdalnie. Nie wiadomo jednak czy okiełznają technikę

W środę radni mają obradować zdalnie. Nie wiadomo jednak czy okiełznają technikę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 kwiecień 2020 13:41
Sesj on-line Sejmiku Województwa Sesj on-line Sejmiku Województwa

Środa 29 kwietnia może być dla bydgoskiego samorządu datą historyczną, bowiem w ten dzień po raz pierwszy Rada Miasta planuje obradować zdalnie. Odbycie sesji poza salą sesyjna umożliwia spec ustawa przeciwko COVID-19.

Środowa sesja może być też ciekawa z punktu widzenia mieszkańców, bowiem jednym z pierwszych punktów będzie dyskusja o sytuacji w gospodarce odpadami, gdzie jak wiemy w części sektorów można mówić o śmieciowym chaosie.

 

Sesja odbywać ma się zdalnie, za pośrednictwem tabletów, które radni otrzymali na początku kadencji, przy użyciu oprogramowania eSesja. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono pierwsze testy systemu z udziałem radnych i nie można ich uznać za udane. Jutro w południe planowana jest kolejna próba, jeżeli nadal wystąpią problemy z techniką, wówczas środowe obrady mogą stanąć pod znakiem zapytania. Dzisiaj pojawił się pomysł, aby część radnych mogła przyjść do ratusza, gdzie mogliby liczyć na pomoc informatyków Urzędu Miasta.

 

Również problemy techniczne pojawiły się przed sesją Sejmiku Województwa, wówczas postanowiono przejść na oprogramowanie konferencyjne Microsoft Teams. Problemy techniczne opóźniły również o kilka godzin posiedzenie Sejmu RP, w trakcie którego posłowie uchwalili możliwość odbywania zdalnych sesji przez samorządy. Obrady z powodu tych kłopotów trwały jednak do godziny 6 nad ranem.

 

Nawet, gdyby technikę udało się okiełznać, to środowa sesja zapowiada się na kilka godzin. Zgodnie z ustawą, transmisja sesji powinna być dostępna dla mieszkańców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu