Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 kwiecień 2020
czwartek, 16 kwiecień 2020 00:10

Miasto tonie w śmieciach. Ratusz zapowiada kary

Widok przepełnionych pojemników ze śmieciami oraz porozrzucanych obok odpadów, które się nie zmieściły się do pojemnika, to w części dzielnic Bydgoszczy ostatnio widok powszedni. Od 1 kwietnia odpady w trzech sektorach odbiera nowy podmiot na bydgoskim rynku odpadowym – firma Komunalnik, która jeszcze nie dostarczyła wszystkim pojemników.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 16 kwiecień 2020 00:01

Wdrażanie sieci 5G budzi niepokój [raport]

W wielu krajach duże emocje budzi wdrażanie nadajników sieci komórkowej 5 generacji, nazywanej 5G. W Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Holandii doszło nawet do aktów podpalenia nadajników przez mieszkańców, niektóre teorie spiskowe głoszą, iż technologia 5G ma rozpowszechniać wirusa COVID-19. Są to skrajne przypadki, ale śledząc polskie portale społecznościowe można się natknąć na obawy i wątpliwości co do bezpieczeństwa.

Opublikowano w Magazyn
środa, 15 kwiecień 2020 21:49

COVID-19 - dane statystyczne

Dane na dzień 2 lipca 2020 roku

Opublikowano w Magazyn

Od czwartku 16 kwietnia w miejscach publicznych zobowiązani jesteśmy zakrywać twarz i nos np. maseczką ochroną. Wyjaśniamy co dokładnie wprowadza Rada Ministrów i kto może być zwolniony z tego obowiązku.

Opublikowano w Regionalne

O szyjących maseczki, drukujących przyłbicę oraz dostarczających je wraz z posiłkami do szpitali oraz pracowników pogotowia pisaliśmy już wielokrotnie. Słowo nie zawsze jednak jest wstanie pokazać to co kamera, stąd też tym razem zapraszamy do obejrzenia materiału, na którym Adam Goździewski i Bartosz Bieliński relacjonują ostatnią sobotę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował informacje statystyczne o strukturze zakażeń COVID-19 w Polsce. Pokazują one jak ważną rolę odgrywa przestrzeganie procedur oraz środki ochrony bezpośredniej w szpitalach.

Opublikowano w Regionalne

Za wejście do parku grozi nam sowita kara, która może być kilkukrotnie wyższa od policyjnego mandatu w wysokości 500 zł. W praktyce wyeliminowano możliwość przemieszczania się rowerem np. przez Park Witosa, ryzykowny jest też przejazd bulwarami wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Środowiska rowerowe w całej Polsce protestują.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od jutra w miejscach publicznych będziemy zobowiązani zakrywać usta i nos, za niedostosowanie się do tego zalecenia grozić może nam mandat, a także bardziej dotkliwa kara administracyjna nakładana przez sanepid. Na antenie radia RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski wyjaśniał jaki jest cel wprowadzenia tego obowiązku i jak będzie to wyglądać praktyce.

Opublikowano w Magazyn

Skrót CEPIK zna zapewne każdy właściciel samochodu (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Za utrzymanie systemu odpowiada mieszczący się w Warszawie Centralny Ośrodek Informatyki, kluczowe dla funkcjonowania CEPIK serwery mieszczą się też w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu