Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy pracują serwery odpowiadające za rejestr pojazdów dla całego kraju

W Bydgoszczy pracują serwery odpowiadające za rejestr pojazdów dla całego kraju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 kwiecień 2020 07:02

Skrót CEPIK zna zapewne każdy właściciel samochodu (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Za utrzymanie systemu odpowiada mieszczący się w Warszawie Centralny Ośrodek Informatyki, kluczowe dla funkcjonowania CEPIK serwery mieszczą się też w Bydgoszczy.

COI posiada na terenie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego filie, gdzie pracują Centrum Zapasowe CEPIK. Gdyby z jakiś powodów były problemy z działaniem serwerów CEPIK w Warszawie, wówczas to Bydgoszcz musi zapewnić systemowi ewidencji działanie.

 

O tym, że w Bydgoszczy działa Centrum Zapasowe dowiadujemy się ze stenogramów komisji sejmowych, gdzie kilka tygodni temu omawiane były inwestycje COI. Ministerstwo Cyfryzacji chce w bieżącym roku odnowić pomieszczenia Centrum Zapasowego w Bydgoszczy. Środki na działanie CZ w Bydgoszczy również ujęto w budżecie państwa.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu