Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 marzec 2020

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest obecnie zamknięte, jak wszystkie inne instytucje kultury w Polsce. Zespół tej placówki chce przybliżać twórczość swojego patrona i nie tylko, poprzez internet, w sposób pełni bezpieczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Chiny powoli wracają do życia po epidemii koronawirusa – w tym kraju chorych jest nieco ponad 6 tys. obywateli, ale to daleka liczba do około 60 tys. zarażonych, jak to bywało jeszcze kilka tygodni temu. Jest to też kilka razy mniej niż np. we Włoszech, gdzie chorych jest ponad 42 tys. O tym jak wygląda życie w Chinach opowiada na swoim wideo blogu MailenInChina, która zwraca się też do swoich rodaków w Polsce z apelem.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 21 marzec 2020 15:48

Tygodniowy raport o koronawirusie

W ostatnich godzinach potwierdzono dwie kolejne osoby zarażone koronawirusem w naszym województwie. Na chwilę obecna mamy ich 18, należy zaznaczyć, że wszyscy zarażeni w naszym województwie są w miarę dobrym stanie, nie stwierdzono u nas do tej pory przypadków określanych jako krytyczne. Do tej pory w skali Polski stwierdzono 452 przypadki zarażenia, na świecie przekroczona została dzisiaj liczba 286 tys. W Polsce zmarło z powodu koronawirusa 5 osób.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 21 marzec 2020 13:09

Lista bydgoskich Fake Kont z Facebook-a

Facebook popularność w Polsce zaczął zdobywać przed dekadą, można powiedzieć nawet, że rewolucjonizować nasze funkcjonowanie w internecie. Anonimowo pisane komentarze przechodził zaczęły do lamusa, bowiem Facebook charakteryzował się tym, że wpisy publikowane były pod imieniem i nazwiskiem. Oczywiście nie brakuje prób podszywania się pod czyjąś tożsamość, Facebook z tym walczy do dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie najszybsze połączenie Inowrocławia z Warszawą oznacza podróż trwającą 3 i pół godziny. Budowa komponentu kolejowego CPK może ją skrócić zdaniem wiceministra Marcina Horały do 2 godzin i 5 minut, ten czas obejmuje przesiadkę w Toruniu.

Opublikowano w Inowrocław

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przypomniało biskupom diecezjalnym o konieczności udzielenia kolejnej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej w związku z ograniczeniami liczby wiernych mogących wziąć udział w zgromadzeniach religijnych.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 21 marzec 2020 06:43

Grunwaldzka wizualnie już gotowa

Formalnie inwestycja się kończy w momencie jej odebrania, do tego czasu w przypadku rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej jeszcze chwila, ale w praktyce droga jest już zrobiona i jedyne co pozostało to prace wykończeniowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu